niedziela, 13 listopada 2022

Brian Tracy "Przemiana Feniksa. 12 cech ludzi sukcesu, które pomogą ci się odrodzić i ruszyć do przodu w pracy i w życiu prywatnym"

Tytuł: Przemiana Feniksa. 12 cech ludzi sukcesu, które pomogą ci się odrodzić i ruszyć do przodu w pracy i w życiu prywatnym
Autor: Brian Tracy
Wydawnictwo: OnePress


Chyba każdy z nas przynajmniej raz zastanawiał się, co takiego się dzieje, że jedni osiągają sukces, a inni nie. Co takiego musi się stać, że jedni zostają milionerami, mają piękne domu, szczęśliwe związki, inni zaś żyją skromnie, odliczając dni do kolejnej wypłaty, nie mogąc sobie pozwolić na nic ekstrawaganckiego, planując nawet codzienne zakupy spożywcze?

Wszystko wskazuje na to, że jednych od drugich odróżnia sposób myślenia i to taki, za którym idzie działanie. Jak zatem z przeciętnie zarabiającego i liczącego każdy grosz człowieka stać się milionerem? Jak stać się specjalistą w swojej dziecinie i zarazem zwiększyć przychody? Jak sprawić, by każdego roku na koncie przybywało kolejne zero? Nie tylko się tego dowiemy, ale mamy szansę sprawdzić tę wiedzę na sobie, po lekturze znakomitej książki Briana Tracy pt. „Przemiana Feniksa. 12 cech ludzi sukcesu, które pomogą ci się odrodzić i ruszyć do przodu w pracy i w życiu prywatnym”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa OnePress pozycja, to droga do bogactwa, to klucz do sukcesu, a nawet coś więcej – to gotowa lista działań, które mamy wykonać, by stać się ludźmi bogatymi. To, co jest istotne to fakt, że już wykonanie jednej z czynności z tej listy zmieni naszą pozycję wyjściową, zaś kompletna realizacja opisanych działań, pomoże nam znaleźć się w miejscu, w którym być chcemy. I to w ciągu najbliższych dziesięciu lat. A jeśli wydaje ci się, że dziesięć lat to bardzo długo to pomyśl, że one i tak upłyną. To co musisz zrobić to podjąć decyzję, by każdy rok przybliżał cię do bogactwa.

Książka adresowana jest nie tylko do ludzi biznesu, nie tylko do wysokiej klasy menedżerów czy wykładowców zajmujących się kwestiami ekonomicznymi. Tak naprawdę to książka dla każdego, bowiem niezależnie od sytuacji wyjściowej, niezależnie od tego, co masz (a już tym bardziej czego nie masz), liczy się tylko to, gdzie chcesz dotrzeć. Musisz bowiem wymyśleć siebie na nowo i zdystansować się od starych modeli zachowania, od nawyków, które nie przybliżają (a wręcz oddalają) cię od sukcesu. Autor zwraca w kolejnych rozdziałach uwagę na te cechy, te modele zachowania, które musisz w sobie wypracować. Rozpoczynamy od zmiany myślenia, od obietnicy dążenia do doskonałości i postanowienia, ze zdobędziemy bogactwo. Poznamy siedem sposobów myślenia, czyli siedem ukierunkowani, które wyróżniają ludzi sukcesu. Poznamy również siedem praw psychiki mających wpływ na nasze życie i potencjał, a także siedem składników wzoru 100 procent, na zwiększenie wydajności, wyników i dochodów o 100 procent, czyli dziesięciokrotnie w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

Osiągniecie maksymalnej wydajności to trzeci etap przemiany feniksa, nauczymy się zatem, jak w pełni wykorzystać swój potencjał stosując m.in. cztery zasady treningu mentalnego. Jako że nie żyjemy sami, w odizolowanym środowisku, będziemy musieli zadbać zatem o jakość naszej komunikacji, nauczymy się też jak sprawiać, żeby ludzie poczuli się ważni. Aby nie zejść z obranej drogi do bogactwa, w kolejnym rozdziale nauczymy się też wyznaczać cele i wytrwale do nich dążyć – poznamy przy tym dziesięć etapów określania celu. Jednak zdobycie bogactwa, realizacja planów będą trudne, jeśli nie nauczymy się odpowiednio zarządzać sobą w czasie, zarządzać swoim życiem. Autor uświadamia nam, że zarządzanie czasu jest umiejętnością, której trzeba się nauczyć, dostarcza nam również pięciu wskazówek, jak podwoić naszą produktywność, a także wskazówek dotyczących pokonywania prokrastynacji.

Wszystkie te informacje są nam przydatne, by przejść do sedna sprawy, czyli do tworzenia bogactwa. Poznamy prawo trójki, określając, jakie trzy kluczowe aktywności składają się na dziewięćdziesiąt procent wartości wnoszonej do naszej pracy. Dzięki temu trzymać będziemy już klucz do sukcesu – będziemy mogli spędzać coraz więcej czasu na wykonywaniu tych trzech najważniejszych zadań i zobowiązać się przed sobą do nieustannego doskonalenia się w każdym z nich. Autor namawia nas do założenia własnej działalności, do skupienia się na przepływie gotówki i zyskach oraz przedstawia reguły inwestowania w giełdę czy w nieruchomości. Przedstawia również zasady pozwalające nam stać się … milionerami, wręczając nam m.in. klucz do przedsiębiorczości.

To zaledwie ułamek tego, co Brian Tracy zawarł w swojej książce. Publikacji, która faktycznie pomaga nam zmienić swoje życie, osiągnąć sukces. I jeśli w swoim życiu mamy przeczytać tylko jeden poradnik to dobrze, by była to właśnie „Przemiana Feniksa”, prowadząca nam krok za krokiem ku bogactwu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz