sobota, 21 października 2023

Sam Silverstein „Model sukcesu. 5 kroków, które zrewolucjonizują twoje życie”

Tytuł: „Model sukcesu. 5 kroków, które zrewolucjonizują twoje życie”
Autor: Sam Silverstein
Wydawnictwo: Studnio Emka


„Jesteś wiele wart”, „Możesz osiągnąć wszystko” – te i podobne zdania często pojawiają się u mówców motywacyjnych czy w poradnikach, a poza chwilową poprawą nastroju, zwykle nie przynoszą nam większych korzyści czy nie wiążą się z poprawą jakości naszego życia. Dzieje się zwykle tak, że tak naprawdę w te słowa nie wierzymy, nie jesteśmy w stanie powiązać ich z działaniem i tak naprawdę tkwimy wciąż w tym samym miejscu.

Teraz jest szansa, by to zmienić, by słowa „Możesz osiągnąć wszystko”, nabrały rzeczywistego wymiaru. Jest to możliwe dzięki książce Sama Silversteina pt. „Model sukcesu. 5 kroków, które zrewolucjonizują twoje życie”, opublikowanej nakładem wydawnictwa Studio Emka. Choć tak naprawdę nie sama książka, co praca z nią i pełne jej zrozumienie stają się gwarantem tego, że wreszcie cos zmieni się w naszym życiu. To zatem książka zarówno dla tych osób, które przeczytały już dziesiątki poradników, które w żaden sposób nie odmieniły ich życia, jak i dla tych, którzy wspięli się wysoko, ale nagle stracili motywacje lub nie wiedzą, w jaki sposób wspiąć się jeszcze wyżej. Lektura może pomóc wszystkim, niezależnie od wieku, stanu cywilnego czy sytuacji zawodowej i materialnej, jest bodźcem do działania i zadbania o wszechstronnie rozumiany sukces.

Na kolejnych stronach książki znajdziemy pięćdziesiąt siedem kluczowych słów, które otworzyć mogą nasza świadomość i wprowadzą nas na drogę zmiany. Znajdziemy również Model Sukcesu, który może pomoc zmniejszyć przepaść pomiędzy naszymi marzeniami, a stanem rzeczywistym. Pięć pierwszych słów wymienionych i zinterpretowanych przez autora tworzy bazę tego modelu i tym rozdziałom przede wszystkim musimy poświecić czas upewniając się, że dobrze je zrozumieliśmy. Te słowa to: Pragnienie, Zmiana, Plan, Wdrażanie, a także Sukces i stanowią one jednocześnie tytuły kolejnych części książki. Następnie, po lekturze rozdziału o Modelu Sukcesu, autor opisuje kolejne słowa, koncentrując się tylko na tym, co jest dla nas ważne do zapamiętania, na zmianach do wdrożenia, na przyjęciu innego sposobu widzenia świata. Autor stwierdza, że ludzie sukcesu nie tylko rozumieją zasady opisane w książce, ale też według nich żyją, a teraz i my mamy szanse do nich dołączyć. Podkreśla również, że to nie przeszłość, ale teraźniejszość determinuje naszą przyszłość, możemy więc pozostawić wszystko za sobą, przyswoić sobie słowa kluczowe oraz Model Sukcesu i zacząć działać!

Nasze pragnienie, musi wypływać z głębi duszy, musi mieć charakter wewnętrzny, a nie być narzucone przez osoby z zewnątrz. Autor pokazuje, jak wytworzyć w sobie takie pragnienie, bowiem tylko wówczas będziemy w stanie go podtrzymać, nawet w przypadku trudności. Postęp nie istnieje natomiast bez zmiany i ona właśnie stanowi drugi poziom Modelu Sukcesu. Trzecim poziomem jest plan, czyli program pozwalający stopniowo realizować cele, zaś czwartym poziomem jest wdrożenie, będące wynikiem stworzenia wspomnianego planu – wartościowego i realistycznego, znajomości i trzymania się celów oraz oceny postępów i wprowadzenia koniecznych zmian. Sukcesem są zaś pozytywne rezultaty, które otrzymujemy dzięki codziennej pracy nad realizacją pragnień głównych. Wśród pozostałych pięćdziesięciu dwóch słów znajdziemy m.in. równowagę, przekonania, zobowiązania, kreatywność, wiarę, strach, skupienie, informacje zwrotną, umiejętności i wizualizacje. Dwa ostatnie kroki, które musimy wykonać, by upewnić się, że jesteśmy na drodze do sukcesu, to zobowiązać się do stosowania Modelu Sukcesu przez trzy tygodnie i w ciągu doby po skończeniu książki zapoznać z tym modelem kolejne dwie osoby. Dzięki temu sami lepiej przyswoimy i zrozumiemy opisane słowa/zasady.

Zaangażowanie czasu w samą lekturę jest minimalne – niemal każde słowo to strona czy dwie mu poświęcone, napisane do tego prostym językiem, ale w zamian za to zyskujemy czas na refleksje i działanie. Książka nas do tego zachęca, zaś miesięczne zobowiązanie jest warte spektakularnych zmian, które wdrożony Model Sukcesu w naszym życiu zapoczątkuje!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz