poniedziałek, 1 stycznia 2024

Małgorzata Korbiel "Na spacerze. 100 pierwszych słów"

Autor: Małgorzata Korbiel
Wydawnictwo: Świetlik


Wspomaganie mowy dziecka może odbywać się jeszcze w brzuchu mamy i wcale nie trzeba czekać, aż dziecko zacznie głużyć czy gaworzyć. Możemy wspierać dziecko w rozwoju mowy (i aparatu mowy) na szereg różnych sposobów, również podczas zabawy. To wsparcie, to mogą być na przykład zabawy paluszkowe, zabawy w naśladowanie odgłosów różnych zwierząt, zabawy muzyczno-ruchowe, ale także wspólne czytanie książeczek.

Jedną z takich lektur, które nie tylko pozwalają wspaniale się bawić, ale również rozszerzają słownictwo dziecka i pomagają mu poznawać świat dookoła, jest książka z serii „100 pierwszych słów”, autorstwa Małgorzaty Korbiel. Pozycja „Na spacerze. 100 pierwszych słów”, opublikowana nakładem wydawnictwa Świetlik, to doskonała książka dla dzieci w wieku żłobkowym, ale także wczesnoszkolnym i szkolnym. Umożliwia ona zwiększenie zasobu posiadanego słownictwa, kojarzenie, ale również – dzięki układowi książki – sprzyja rozwojowi koncentracji oraz spostrzegawczości.

„Na spacerze”, to kilka miejsc, które możemy odwiedzić w trakcie spaceru z dzieckiem, umieszczonych na sztywnych, kartonowych stronach, dzięki czemu książka przetrwa niejedne ciekawskie rączki. Spacerować będziemy ulicami miasta, odwiedzimy plac zabaw i zatrzymamy się na targu. Zorganizujemy sobie również prawdziwy piknik nad rzeką, wybierzemy się ponadto nad morze i na łąkę. Poznamy różne budynki i lokalne usługowe oraz handlowe w mieście, a prawdziwą atrakcją będzie wycieczka do ZOO. Zatrzymamy się również w parku, a prawdziwą atrakcją będzie zima spędzona w lesie na zjeżdżaniu na sankach i obserwacji zwierząt.Każde z tych miejsc to ilustracja zajmująca dwie strony, dzięki czemu wszystkie szczegóły są wyraźne, a realistyczne odtworzenie postaci, zwierząt czy elementów krajobrazu ułatwia rozpoznanie ich w trakcie wędrówki z maluchem. Najważniejsze obiekty na każdej ilustracji zostały podpisane, a dodatkowo uzupełnione o zabawny rymowany wierszyk, w którym występują wskazane słowa. To sprawia, że dziecko zapamiętuje dane słowo metodą skojarzeń, ale również powtórzeń.

Sięgnięcie po książkę „Na spacerze” to nie tylko wkroczenie w fascynujący świat słów i symboli, ale także sposób na doskonałą zabawę. Możemy bowiem zabrać na spacer ze sobą książkę, możemy również zrobić w trakcie spaceru zdjęcie i szukać na nami obiektów podobnych, do tych w książce. Możemy wreszcie podczas spaceru powtarzać zapamiętane słowa, nawet wymyślając własne rymowanki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz