czwartek, 18 kwietnia 2024

Anna Konecka "Europa City Break. 30 pomysłów na weekend pełen wrażeń"

Tytuł: Europa City Break. 30 pomysłów na weekend pełen wrażeń
Autor: Anna Konecka
Wydawnictwo: Bezdroża


Zbliża się majowy długi weekend, więc wiele osób myśli o wyjeździe. Nie musi to być ani daleka ani długa podróż, by odrywając się od codzienności, rutynowych obowiązków czy problemów zawodowych, prawdziwie wypocząć. W zależności od tego, jakie są nasze preferencje, możemy wybrać wizytę w polskich miastach, albo zagraniczne wojaże. Przy czym te drugie wcale nie muszą być ani bardzo drogie, ani bardzo wyczerpujące.

Przekonuje nas o tym Anna Konecka, podróżniczka i influencerka podróżnicza, która chętnie dzieli się z nami swoimi poradami dotyczącymi podróżowania (a szczególnie taniego podróżowania), miejsc wartych zobaczenia czy regionalnych specjałów, które warto skosztować. O tym, gdzie poza granice Polski warto wybrać się na weekend przeczytać możemy w jej książce pt. „Europa City Break”, opublikowanej nakładem wydawnictwa Bezdroża. Ten wypełniony przepięknymi zdjęciami przewodnik zawiera trzydzieści pomysłów na weekend pełen wrażeń, a przy tym taki wyjazd, który nie zrujnuje naszego domowego budżetu. To zbiór propozycji nie tylko dla tych, którzy pakują się regularnie i wyruszają w świat, ale również dla takich osób, które mają obawy przed tym, by gdzieś samotnie się wybrać, które nie mogą zdecydować się na dany kierunek czy atrakcje warte zobaczenia.

Obszerny wstęp to właściwie jedna część książki, stanowiąca poradnik dotyczący taniego podróżowania. Znajdziemy tu bowiem wskazówki dotyczące tego, jak szukać tanich lotów (czy wiedzieliście, że tańsze bilety możecie znaleźć wówczas, kiedy korzystacie z przeglądarki w trybie incognito?), wyjaśnienie dlaczego tanie linie są tanie, a także porady, jakie miejsce w samolocie wybrać. Poza tym autorka zamieszcza szereg informacji związanych z nieprzyjemnymi sytuacjami, które – jak to w życiu bywa – mogą zdarzyć się każdemu. Dowiemy się zatem, kiedy należy się odszkodowanie za opóźniony lot, autorka radzi wykupienie ubezpieczenia podróżniczego i wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Właściwa część książki, to już trzydzieści propozycji miejsc idealnych do spędzenia weekendu pełnego wrażeń i wybrania takich atrakcji, które lubimy. Autorka wśród swoich propozycji miejsc wartych zobaczenia wybrała m.in. Oslo, Sztokholm, Edynburg, Londyn, Kopenhagę, Amsterdam, Berlin, Ateny, Dubrownik czy Barcelonę. Wszystkie te propozycje miast czy wysp w Europe są doskonałym pomysłem na city break, czyli wyjazd weekendowy, zarówno samodzielny, z partnerem czy w większej grupie. W opisie każdego polecanego miejsca znajdziemy punkty i atrakcje, które warto zobaczyć, informacje w pigułce o języku, walucie danego miejsca oraz potrzebnych dokumentach, Dowiemy się również, jak wygląda dojazd do danej miejscowości lub wyspy, jak dostać się z lotniska czy dworca do centrum, a także jak działa komunikacja miejska. Anna Konecka radzi ponadto, gdzie zdecydować się na wykupienie noclegu (w jakich dzielnicach), jakich potraw warto w danym miejscu spróbować, a także jak wygląda nocne życie.

Zdecydowanym atutem książki jest doświadczenie autorki i fakt, że sama przetestowała większość rozwiązań, a także spróbowała polecanych pyszności. Dobór destynacji charakteryzuje różnorodność, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Z kolei piękne zdjęcia tylko zachęcają do tego, by natychmiast zasiąść do komputera i wyszukać lot. I wcale nie trzeba „wsiąść do pociągu byle jakiego”, bo z Anną Konecką doskonale wiemy, jak się poruszać po danym mieście. Jedyne ryzyko wyruszenia w swoją pierwszą podróż z książką jest tylko takie, że już się nie zatrzymamy …

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz