czwartek, 23 listopada 2017

Brad Kronen „Miłość zapisana w gwiazdach”

Autor: Brad Kronen
Wydawnictwo: Kobiece


Gwiazdy fascynowały ludzi od zawsze, ale czy za ich pomocą można odkryć przyszłość? Jej przewidywaniem, w oparciu o położenie ciał niebieskich, zajmuje się potężna dziedzina, zwana astrologią. Ta, tak zwana pseudonauka, niegdyś uważana była za „wiedzę królewską”, bowiem nielicznych astrologów można było znaleźć na dworach władców – nie funkcjonowało wówczas rozróżnienie pomiędzy astrologią, a astronomią.

Mimo iż nie istnieje jeden spójny system astrologiczny, to do przepowiadania przyszłości wykorzystuje się pewne stałe cechy różnych jego odmian. Istotne znaczenie mają planety Układu Słonecznego, również Słońce i Księżyc. Bada się ich położenie, co znalazło odzwierciedlenie w tzw. znakach zodiaku. Pierwotnie, oznaczały one grupy gwiazd (konstelacje), na których tle słońce przesuwało się w swoim ruchu, co stanowiło krok ku matematycznym uściśleniom podstaw astrologii. Dawny zodiak składał się bowiem z odcinków, które były wyznaczone przez poszczególne grupy gwiazd, dlatego znaki różniły się długością. Kolejnym krokiem było oderwanie tych znaków zodiaku od ich pierwowzorów w postaci konstelacji.

Każdemu ze znaków zodiaku przypisuje się inne cechy osobowości, inne zachowania w obliczu różnych zdarzeń, różne też jest ich powodzenie w różnych sferach życia, w tym w tej osobistej i … w miłości. Pomimo tego, „każda kombinacja znaków jest w stanie stworzyć związek w kontekście romantycznym” – tak twierdzi Brad Kronen, autor fascynującej książki „Miłość zapisana w gwiazdach”. Opublikowana przez Wydawnictwo Kobiece książka, to nie tylko fascynująca lektura dla wszystkich zajmujących się astrologią, to nie tylko podpowiedź dla tych, którzy wierzą w horoskopy i w to, że przyszłość może być zapisana w gwiazdach. To również szereg wskazówek dotyczących życia i naszej codzienności, a ponadto wiele nawiązań do literatury czy różnych dziedzin sztuki, pokazujących zarówno obycie i szeroką wiedzę autora, jak i … dystans do siebie i do świata. Po książkę sięgnąć mogą zatem nie tylko zainteresowani tematem zawodowo, czy też osoby pragnące stworzyć stały i udany związek z przedstawicielem danego znaku zodiaku. Będzie to również interesująca lektura dla tych, którzy są otwarci na nową wiedzę, nowe informacje, którzy dopuszczają do siebie istnienie czegoś więcej, poza ziemskim poznaniem.

Autor nie zajmuję się bezpośrednio charakterystyką danego znaku zodiaku, tylko zestawia go w parze z innymi – w ten sposób możemy przekonać się, z przedstawicielem jakiego znaku ten związek będzie stworzyć nam najłatwiej, a także na co zwrócić uwagę, kiedy chcemy go utrzymać. Przy okazji poznajemy również siebie – swoje słabe i mocne strony, uczymy się być zarówno ze sobą, ale i z drugim człowiekiem. To wszystko sprawia, że pozycja Kronen, to nie tylko astrologiczny poradnik, jak stworzyć dobry związek, ale przede wszystkim droga do samopoznania i do szczęścia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz