wtorek, 12 grudnia 2017

Sally Ann Wright "Biblijne historie ... i zagadki na cały rok"

Autor: Sally Ann Wright
Wydawnictwo: JEDNOŚĆ


Powstanie Biblii jest wciąż okryte trwającą już od wieków tajemnicą. W przeciągu wieków powstawały wzajemnie uzupełniające się jej części, pisane przez różnych autorów nieświadomych tego, że tworzą całość – księgę, która na wieki zapisze się w świadomości wszystkich ludzi, która będzie wyznacznikiem pewnych wartości i sposobów postępowania. Tak naprawdę uważa się, że autorem Pisma Świętego jest Duch Święty, zaś ludzie przez niego natchnieni – autorami drugorzędnymi. Pewne jest też to, że jest to Księga jedyna w swoim rodzaju, składająca się z chrześcijańskiej jej wersji, ze Starego i Nowego Testamentu. 

Pragnąc wychować dziecko nie tylko w wierze katolickiej, ale i zgodnie z zasadami moralnymi, na dobrego człowieka, warto już od najmłodszych lat zapoznawać młodego czytelnika z Biblią. Musi się to oczywiście odbywać w sposób dopasowany do zdolności poznawczych dziecka i jego metod pojmowania świata. Teksty powinny być zatem maksymalnie uproszczone, ograniczone do meritum, zaś forma ich przedstawienia atrakcyjna graficznie. Jeśli do tego dołożymy formy aktywizujące młodego czytelnika, otrzymujemy idealny sposób przekazu, po który sięgnęło Wydawnictwo Jedność. Książka „Biblijne historie … i zagadki na cały rok”, to doskonała okazja, by (nie tylko) w tym przedświątecznym okresie przybliżyć dziecku Boga oraz jego syna – Jezusa Chrystusa, ale i do tego, by pobyć wraz z dzieckiem, wspólnie zgłębiając tę niezwykłą księgę.Książka została podzielona na Stary i Nowy Testament, a poszczególne historie opowiadają o stworzeniu świata, kuszeniu Adama i Ewy, Arce Noego, małym Mojżeszu znalezionym w koszyku czy Dawidzie i Goliacie. Stanowią one odpowiedniki poszczególnych Ksiąg Starego Testamentu, zaś wśród historii zawartych w Nowym Testamencie, znajdziemy między innymi te o narodzinach Jezusa w Betlejem, jego śmierci na Krzyżu czy wstąpieniu do nieba. Po każdej z tych opowieści mali czytelnicy znajdą zajmujące zagadki do rozwiązania: pokonywać będą labirynty, poszukiwać różnic w obrazkach, dopasowywać, dorysowywać, skreślać i wykreślać. W ten sposób angażując się w wypełnianie zadań zawartych w książce, kojarzyć ją będą z niezwykłymi historiami, do których będą chcieli wracać latami oraz z dobrą zabawą. 


Tym sposobem książka „Biblijne historie” bawiąc uczy, zaś wiedza zdobyta już na tym etapie rozwoju oraz rozbudzona ciekawość, procentować będą w kolejnych latach. Wysoka jakość publikacji, barwne kolory, teksty dopasowane stopniem złożoności do młodego czytelnika – to największe atuty książki. Po taką publikację sięgnie zapewne również niejeden dorosły, przypominając sobie biblijne historię i po raz kolejny odkrywając uniwersalność tej Księgi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz