poniedziałek, 1 stycznia 2018

dr Mona Lisa Schulz, Louise Hay "Możesz uzdrowić swój umysł"

Tytuł: Możesz uzdrowić swój umysł
Autor: dr Mona Lisa Schulz, Louise Hay
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii


„Znowu w życiu mi nie wyszło / Uciec pragnę w wielki sen (…)” – te słowa Adama Sikorskiego są szczególnie bliskie wielu ludziom. „Sen o dolinie” wykonywany przez Budkę suflera opisuje niestety rzeczywistość, z jaką wiele osób musi się borykać, mówi o smutnej prawdzie, że czasami (znów) nie wychodzi. Czy jednak już zawsze tak musi być? Czy jesteśmy z góry skazani na porażkę? Dlaczego życie niektórych przypomina pasmo sukcesów, gdy tymczasem inni wciąż muszą zmagać się z przeciwnościami losu, wciąż rozpoczynać od nowa, mając przed sobą widmo kolejnej porażki? Czy istnieje jakiś cudowny sposób, recepta na sukces, na odmianę losu? 

Niestety, dla wszystkich oczekujących cudów, mam złą wiadomość – takowe się nie zdarzają. A przynajmniej nie zdarzają się tym, którzy sami nie chcą sobie pomóc, którzy nie są gotowi na jakąkolwiek aktywność, na wysiłek, zmierzający do poprawy swojego życia. Ci jednak, którzy są świadomi faktu, że nawet nad szczęściem trzeba popracować, że życie jest zmianą, a my jesteśmy jej częścią, sięgnąć mogą po lekturę, dzięki której pozbędą się ograniczeń, przemyślą pewne kwestie, zmienią modele swoich zachowań. Rynek wydawniczy oferuje wiele takich pozycji, ale wśród nich jest jedna, na którą należy zwrócić szczególną uwagę – mowa tu o książce dr Mona Lisy Schulz i Louise Hay, opublikowanej przez Wydawnictwo Studio Astropsychologii. Pozycja „Możesz uzdrowić swój umysł. Recepta na eliminację stresu i lęku oraz poprawę sprawności umysłu” to książka, która realnie może podnieść jakość naszej egzystencji, która może pozytywnie wpłynąć na nasze funkcjonowanie w danych warunkach. To pozycja szczególnie dla osób, które straciły już wiarę w siebie i we własną moc sprawczą, osób borykających się z zaniżoną samooceną, zestresowanych, pozbawionych odwagi, by wyrwać się z toksycznych relacji, a także tych, którzy z różnych przyczyn (na przykład z uwagi na długotrwały stres) doświadczają kłopotów z pamięcią. To ponadto lektura dla tych, którzy borykają się z różnorodnymi problemami zdrowotnymi, wszystkie one bowiem mogą mieć swój początek w umyśle. Tak naprawdę jednak po książkę sięgnąć może każda zainteresowana samorozwojem osoba, pod warunkiem oczywiście, że praca z tą pozycją nie skończy się tylko na jej lekturze. By książką przyniosła wymierne efekty, wymaga działania, wykonywania zaproponowanych w niej ćwiczeń i – tym samym – rozpoczęcia procesu zmian od własnej osoby. 

W kolejnych rozdziałach książki autorki dokładnie wyjaśniają, w jaki sposób możemy uzdrowić swój umysł przybliżając nam takie zagadnienia, jak: smutek, depresja, złość, lęk, problemy z kontrolowaniem wagi i współistnieniem z ukochanymi osobami. Sporo miejsca autorki poświęcają uzależnieniom, w tym uzależnieniom od jedzenia i skierowanym ku nam aktom nienawiści, które mogą zostać zapamiętane w naszych nawykach żywieniowych, a także uzależnieniom od alkoholu czy narkotyków. Zdobędziemy również informację na temat działań, które kształtują nas sposób myślenia i życia, zaczniemy zrozumieć, w jaki sposób poszczególne sfery naszej egzystencji się przenikają i jak to, co dzieje się w naszym otoczeniu, a także nasza postawa wobec tych wydarzeń, wpływa na nasze życie. Każdemu rozdziałowi towarzyszą ćwiczenia, pozwalające lepiej poznać siebie, uzmysłowić sobie określone mechanizmy działania, a także afirmacje, wzmacniające proces przemiany. 

Pierwsze spotkanie z książką powinno zakładać metodycznej jej przestudiowanie, warto bowiem zrozumieć ideę przyświecającą autorkom i sposób, w jaki wytyczają one nowe drogi działania. Kiedy wracamy do książki po raz kolejny możemy skoncentrować się już na wybranych rozdziałach, dotyczących problemu, z którym się borykamy, lub też tych, które zawierają interesujące nas ćwiczenia. Zarówno prosty styl książki, przystępne sformułowania, a także jej przejrzysta konstrukcja, pozwalająca w dowolnej chwili wrócić do interesujących nas fragmentów, a także sama wiedza merytoryczna udostępniona przez autorki, pozwalają nam nie tylko zmienić swój umysł, ale i całe swoje życie.


Książka udostępniona przez portal Sztukater.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz