środa, 14 lutego 2018

Marcie Steele "Druga szansa"

Tytuł: Druga szansa
Autor: Marcie Steele
Wydawnictwo: Kobiece„Otrzymanie drugiej szansy w życiu to jedno. Wykorzystanie jej i uczynienie życia lepszym - oto sztuka” – te słowa, autorstwa Ricka Riordana doskonale oddają rzeczywistość. Niestety wiele osób nie potrafi wykorzystać doświadczeń, wyciągać wniosków z popełnionych błędów czy dostrzegać szans dawanych przez los. Ta sztuka wymaga bowiem otwartego serca i umysłu, a także odwagi, by po raz kolejny podjąć wyzwanie i zmierzyć się z nim. 

Czy taką odwagą charakteryzuje się trzydziestodwuletnia Riley Flynn, kierująca jednym ze sklepów obuwniczych w Hedworth? Czy potrafi ona dostrzec szansę i zakochać się po raz kolejny? Czy potrafi wykorzystać okazję i pokazać szefowej, na co tak naprawdę ją stać? Przekonamy się o tym podczas lektury książki „Druga szansa”, autorstwa Marcie Steele. Wciągający bestseller, opublikowany nakładem Wydawnictwa Kobiecego, to nie tylko balsam na kobiecą duszę, ale i dowód, że pomimo przeciwności losu walczyć warto, a nawet trzeba. Po książkę sięgnąć powinny jednak nie tylko osoby ze złamanym sercem, nie tylko czytelnicy mający nad sobą szefa, który nie pozwala rozwinąć skrzydeł. Steel stworzyła bowiem książkę o życiu – o jego cieniach i blaskach, o wzlotach i upadkach, przekonując nas jednocześnie, że człowiek może znieść wiele, a poziom jego szczęścia zależy od postrzegania rzeczywistości i umiejętności radzenia sobie ze zmianami.

Kiedy po raz kolejny mężczyzna rzuca Riley, okazując się przy tym kłamcą i egoistą, kobieta – mimo rozgoryczenia – tak naprawdę nie traci wiary w prawdziwą miłość, mimo iż nie chce, by jej serce znów zostało zranione. Ma zresztą wokół siebie grupę wspaniałych, oddanych przyjaciół, którzy pomagają jej przetrwać rozstanie, podobnie jak i ona towarzyszy im w różnych wydarzeniach z ich życia. Zarówno z Ash, z którą niegdyś mieszkała, a obecnie są sąsiadkami, jak i z Danem czy z Sadie, której mąż zmarł kilka miesięcy temu, może porozmawiać o wszystkim, dodatkowo z Danem i Sadie łączą ją relacje zawodowe, wspólnie bowiem pracują w sklepie. To właśnie praca pomaga kobiecie odciąć się od niepowodzeń w miłości, bowiem właścicielka sklepu - Suzanne, jest wciąż niezadowolona z wielkości obrotów, interesowi grozi zatem zamknięcie. Niestety bojkotuje też wszystkie próby ożywienia interesu, które podejmuje Riley. Odmawia nawet zmiany asortymentu i postawienia na nowe, modne modele obuwia, pieczołowicie wyszukiwane przez pracowników. 

Kiedy jednak Suzanne wprowadza do sklepu ranking, który rzekomo ma zwiększyć sprzedaż, a tak naprawdę może wywołać wyłącznie niezdrową rywalizację, Riley decyduje się na własną rękę ratować biznes. Artykuł w lokalnej prasie, który miał przyciągnąć tłumy nie zdziałał tak naprawdę cudów, ale przynajmniej dzięki niemu Riley poznała przystojnego fotografa, Ethana, który widzi w niej coś więcej, niż tylko fotografowany obiekt. Poza tym, artykuł to tylko jeden z pomysłów, wśród których kluczowym jest improwizowany pokaz tańca, zapowiadający konkurs. Riley nie spodziewa się jednak, że ten pomysł, choć przynosi spodziewany odzew ze strony klientów, przysporzy jej też sporo kłopotów. I to ze strony … byłej dziewczyny Ethana, która upiera się, że jest z nim w ciąży.

Jak zakończy się ta opowieść? Czy Ethan to kolejny kłamca i obłudnik, który tylko bawił się sercem Riley? Czy rzeczywiście jest zdolny do tego, by wyprzeć się swojego dziecka? Czy Riley uda się uratować sklep przed bankructwem i, co ważniejsze, przed niekompetencją i pazernością Suzanne? Czy przyjaciele rzeczywiście staną murem za Riley i zaryzykują utratą stanowisk? Przekonamy się o tym, sięgając po książkę „Druga szansa”, która nie tylko wprowadza nas w intymny świat bohaterów oraz biznesu obuwniczego, ale także w świat mediów społecznościowych. I choć ten ostatni wątek może wydawać się zbyt rozbudowany i okraszony nadmierną ilością szczegółów, to jednak lektura książki dostarcza naprawdę przyjemnych przeżyć, a także okazji do refleksji nad własnym życiem i tym, w jaki sposób my wykorzystujemy drugą szansę…


2 komentarze: