piątek, 30 marca 2018

Arkadiusz „Arkadio” Zbozień "Zacznij żyć z pasją"

Autor: Arkadiusz „Arkadio” Zbozień 
Wydawnictwo: Znak 


„Nigdy nie wiemy, gdzie staniemy się świadkami walki o lepsze jutro (…). Codzienność jest trudna, ale życie jest piękne. Może dzisiaj ktoś dzięki Tobie zmieni swoje myślenie (…). Po prostu żyj. Bądź sobą. Żyj z Bogiem. Bądź z siebie zadowolony. Wtedy zaniesiesz światło innym ludziom” – te piękne słowa, pełne prawdy, ale i mocy przemieniania, spodziewalibyśmy się usłyszeć w kościele bądź też w rozmowie z przedstawicielem duchowieństwa. Nikt zapewne nie uwierzyłby, że mogłyby być one wypowiedziane przez rapera, który w przeszłości niejedno miał na sumieniu. Wagarowanie, kłamstwa, oszustwa na większą skalę, kradzieże, handel narkotykami, to tylko część grzechów, które popełnił piosenkarz, znany wszystkim fanom, jako Arkadio. Co zatem takiego się stało, że jego serce i dusza tak się odmieniły? Jak podwórkowy rozrabiak i nastolatek o nieciekawej historii dorastania, stał się szanowanym artystą, pisarzem, mówcą, mężem i ojcem, człowiekiem żyjącym w zgodzie z Chrystusem? 

Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w książce „Zacznij żyć z pasją”, wyjątkowej bibliografii autora, Arkadiusza „Arkadio” Zbozień. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Znak nowość, to najlepszy dowód na to, że każdy z nas może zmienić swoje życie, że nawet jeśli upadniemy, to warto znaleźć w sobie siłę do tego, by się podnieść i dalej iść przez życie. To również wyjątkowa relacja opisująca proces nawracania się i odnajdywania Boga, czerpania z jego nieograniczonej dobroci. Tym samym jest to lektura dla wszystkich osób, które gorąco wierzą, ale i takich, które dopiero w przeszłości podążą ścieżką prowadzącą do Pana. To również książka adresowana do osób borykających się z nałogami, do pedagogów, psychologów, wychowawców, którzy wykorzystać mogą publikację do pracy z młodymi ludźmi. 

Arkadio w trzydziestu trzech historiach, które zostały zawarte w książce, opisuje koleje swojego losu, złe wybory, których dokonywał oraz wydarzenia, które zaprowadziły go do miejsca, w którym obecnie się znajduje. Pisze o swoich perturbacjach z nauczycielami, szkolnych problemach, zgubnym wpływie środowiska, któremu podlegał, nałogach, a także handlu narkotykami. Zauważa również „kamienie milowe”, czyli momenty, w których zaczął się u niego proces zmiany, przede wszystkim zmiany świadomości i podejścia do życia oraz do wiary. W dużej mierze wiązało się to z jego bratem, a także z szeregiem przedstawicieli stanu duchownego, a także powolnym odkrywaniem Boga i siły płynącej z wiary w niego. 

Książka „Zacznij żyć z pasją!”, jest nie tylko historią życia rapera, ale przede wszystkim książką motywującą do walki ze swoimi słabościami, do działania, do życia nie tylko w zgodzie ze sobą i Panem, ale również do życia dla innych ludzi, do inspirowania ich. Autor, po wielu trudach, odnalazł swoją ścieżkę, znalazł szczęście u boku ukochanej kobiety, a także stał się aktywny jako twórca oraz … mówca, wielokrotnie występując podczas rekolekcji, pracując zarówno z młodzieżą, jak i osobami dorosłymi. To pasjonująca lektura, która dodaje nam odwagi, by walczyć o siebie i o swoje marzenia. To również intrygujący portret człowieka, który na własnej skórze doświadczył zarówno pokus, jak i trudów, który został wzmocniony przez upadek i przez wiarę. „(…) Myśl o rozwiązaniach, a nie buduj piramid problemów” – pisze Arkadio, dopingując nas do podążania za swoimi marzeniami i przekuwania ich w działanie. Patrząc na jego karierę, życie, można przekonać się, że głoszone przez niego słowa są prawdziwe, że czerpiąc z niego wzorzec, możemy spodziewać się równie spektakularnych efektów Jednak nic przychodzi bez wysiłku …

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz