wtorek, 19 czerwca 2018

Helen Hardt "Obsesja"

Tytuł: Obsesja 
Autor: Helen Hardt 
Wydawnictwo: Edipresse Niekiedy jest tak, że przeszłość determinuje naszą teraźniejszość i przyszłość. Problem pojawia się wówczas, kiedy wpływ ten jest zdecydowanie negatywny, kiedy bolesne wspomnienia nie tylko nie pozwalają ruszyć z miejsca, ale też niszczą to, co udało nam się stworzyć. 

O tym, co znaczą takie wspomnienia i jak wielka jest ich niszczycielska siła, wie doskonale Talon Steel, bogaty i wpływowy, a przy tym niezwykle skromny mężczyzna, którego przeszłość skrywa mroczne sekrety. Będzie musiał się jednak z nimi uporać, bowiem dają one o sobie znać w najmniej odpowiednich chwilach, zatruwając go jadem i nie pozwalając stworzyć normalnego związku. A przecież mocno pokochał on Jade Roberts, choć brak mu sił, żeby wyznać to uczucie. Zresztą, jest przekonany, że dziewczyna zasługuje na wszystko, co najlepsze, on zaś nie jest w stanie jej tego dać. Kiedy zatem w jej obecności traci nad sobą panowanie, że strachu przed tym, iż pozna ona prawdę, a może ze strachu przed samym sobą, wyrzuca ją z domu. 

Zdezorientowana Jade nie może uwierzyć w to, co się stało. Jest jednak zbyt dumna, by błagać Talona o możliwość pozostania na ranczu. Nawet, jeśli dom należy również do jej najlepszej przyjaciółki Jorie, której w końcu musi powiedzieć o romansie pomiędzy jej bratem, a nią. Ta, choć oczywiście wściekła za zatajenie prawdy, również nie może pomóc Jade w rozszyfrowaniu tego, co kryje się za niecodziennym zachowaniem Talona. I choć nie może nakłonić Jade do powrotu do domu, to namawia ją, by powróciła jednak do Snow Creek. 

Całe szczęście, że zdruzgotana po rozstaniu z Talonem dziewczyna, nie zdążyła jeszcze złożyć wypowiedzenia w biurze prokuratora miejskiego. Dzięki temu może zapewnić sobie utrzymanie i wynająć skromne mieszkanie, a także pomyśleć o przyszłej spłacie pożyczki studenckiej. Jednak to nie kwestie finansowe martwią ją najbardziej, ale sam Talon, a także nowe zlecenie, które otrzymała od przełożonego. Ma ona bowiem zbadać przeszłość rodziny Steel, w tym dane finansowe, poszukując ewentualnych przesłanek przestępstwa. To śledztwo, mimo iż zlecone najwyraźniej z negatywnych pobudek prokuratora, który chciałby zniszczyć tę szanowaną rodzinę i pozbawić ją majątku, jest zbieżne z poszukiwaniami prowadzonymi przez Jade i Jorie. Dziewczyny pragną dotrzeć do prawdy, a najwyraźniej sfałszowane dokumenty, odnalezione w domu, dotyczące między innymi narodzin Jorie, pozwalają snuć różne domysły. Które z nich są prawdziwe? 

Być może odkryje to właśnie Jade, a poszukiwania zaprowadzą ją nawet do Denver, do pewnej redaktorki, która wiele lat temu pisała o Talonie artykuł. Jak się okazuje, spotkanie przynosi więcej niewiadomych niż odpowiedzi. Tymczasem Talon wciąż zmaga się z demonami przeszłości, nieświadomie zmierzając w kierunku rozliczenia się ze swoją przeszłością. Trafia bowiem na pewien trop, a posiłkując się fragmentami wspomnień, rozpoczyna poszukiwania … feniksa. 

Jak zakończy się ta gorąca opowieść? Przekonamy się o tym dzięki lekturze książki autorstwa Helen Hardt, pt. „Obsesja”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Edipresse książka, to drugi już tom cyklu „Saga braci Steelów”, który trzyma w napięci i przeraża wizjami z przeszłości, ale również rozpala za sprawą wielkiej namiętności. Jade i Talona łączy bowiem nie tylko uczucie, ale i doskonały seks, a ich ciała poruszające się w jednym rytmie podnoszą temperaturę otoczenia. Dlatego też, mimo mało urozmaiconej fabuły, opartej w zasadzie na tajemnicy sprzed lat, książka jest lekturą wciągającą i rozpalającą nasze zmysły, a także ciała, które dopominają się o więcej … takich historii. 

2 komentarze:

  1. Brzmi ciekawie i intrygująco!
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

    OdpowiedzUsuń