środa, 25 lipca 2018

Terminarz wyjątkowej mamy 2018/2019

Tytuł: Terminarz wyjątkowej mamy 2018/2019
Wydawnictwo: JEDNOŚĆ


W czasach, kiedy życie nabrało zawrotnego tempa, znaczenia nabiera umiejętność zarządzania czasem. Wiąże się to nie tylko z listą sporządzanych zadań, ale i nadaniem im priorytetów. Planowanie jest podstawą życia bez stresu, umożliwia cieszenie się najdrobniejszymi wydarzeniami czy celebrowanie chwil. 

To planowanie, szczególnie wówczas, kiedy jesteśmy aktywne zawodowo, kiedy mamy rodzinę i / lub dzieci, kiedy uczymy się i studiujemy, znacząco ułatwia odpowiedni kalendarz, w który możemy wpisać ważne dla nas wydarzenia, zadania do wykonania, daty, które powinniśmy pamiętać. Jeśli do tego ten kalendarz dostarcza nam cennych informacji na różne tematy, a także cennych spostrzeżeń, zachęca do aktywności, budzi uśmiech na twarzy i dostarcza wrażeń estetycznych, nie można chcieć więcej. Wszystkie te cechy posiada kalendarz, opublikowany nakładem Wydawnictwa Jedność. „Terminarz wyjątkowej mamy 2018/2019” to pozycja, która nie tylko umożliwia organizację dnia codziennego, ale i pozwala właściwie gospodarować czasem i cieszyć się tym cudownym okresem, jakim jest czas macierzyństwa. To nie tylko prezent dla samej siebie, ale też wspaniały podarek od kobiety, dla kobiety: mamy, przyjaciółki, bądź nawet dorosłej córki. 

W tym wspaniałym terminarzu nie tylko znalazło się miejsce na plan lekcji dziecka oraz ewentualne jego zmiany, ale też szereg porad związanych z rozpoczęciem roku szkolnego i powakacyjną zmianą trybu życia rodziny – znów pewne kwestie muszą być ustalone na nowo, zaś aktywność musi uwzględniać godziny nauki, ewentualne zajęcia dodatkowe dziecka, ale i … czas dla nas samych. Ten czas wolny przeznaczony na relaks dla mam jest często tematem, o którym nie chcemy rozmawiać, odsuwając nasze potrzeby, ponad to przedkładając potrzeby dziecka i męża. Tymczasem wypoczęta mama to mama szczęśliwa, dlatego też warto – z użyciem kalendarza – zaplanować na przykład aktywności sportowe, zastanawiając się nad wyborem aktywności ruchowej dla nas najlepszej. 


Dzięki kalendarzowi będziemy również w stanie zaplanować najważniejsze wydatki co pozwala odzyskać kontrolę nad budżetem, poznamy różnego rodzaju sposoby na pozbycie się stresu dnia codziennego (między innymi wspaniałe, wypełnione szczegółami kolorowanki czy filmy na poprawę nastroju), a nawet… zabierzemy się za majsterkowanie (zainspirowane tekstem dotyczącym organizacji przestrzeni). Oddać się też możemy pracom plastycznym – samodzielnie (bądź wraz z dzieckiem) wykonamy kalendarz adwentowy, posprzątamy też szafę oraz bez problemu sporządzimy listę rzeczy, które musimy zabrać na ferie. W terminarzu znajdziemy również strony adresowane do dzieci – szczególnie przydatne, kiedy czekamy z dzieckiem w kolejce do lekarza czy możliwe do wykorzystania podczas podróży, kiedy dziecko zaczyna grymasić. Poznamy ponadto wyjątkowe postacie świętych, których życie może stać się dla nas inspiracją. 

Twarda okładka, dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej, umożliwia dokonanie wyboru najlepszego dla nas wariantu, zaś atrakcyjne graficzne wnętrze sprawia przyjemność, ale i zaskakuje precyzją wykonania, interesującymi ilustracjami. Ta wysoka jakość wykonania, inspirująca zawartość, teksty merytoryczne pozwalające nie tylko lepiej uporządkować swoje życie, ale i przestrzeń wokół nas sprawiają, że „Terminarz wyjątkowej mamy” jest nie tylko wyjątkowy, ale i wyjątkowo pozwala poczuć się nam. A tej wiary w siebie i we własną wyjątkowość wciąż, my kobiety, mamy zbyt mało!


2 komentarze: