środa, 19 grudnia 2018

Brendon Burchard "Skuteczne nawyki"

Tytuł: Skuteczne nawyki 
Autor: Brendon Burchard 
Wydawnictwo: MT Biznes Co wyróżnia ludzi sukcesu? Jaka jest różnica pomiędzy tymi osobami, które dużo pracują, a tymi, które rzeczywiście coś osiągają? Nie wiesz, co zrobić, by zajść jeszcze wyżej niż jesteś, osiągnąć wyższy poziom? A może boisz się tego, co jest ponad tobą, bowiem już teraz z trudem radzisz sobie z natłokiem obowiązków? Okazuje się, że kluczem do spełniania marzeń, osiągania celu, jest sprawdzony zbiór praktyk, dzięki którym będziesz mógł w pełni wykorzystać tkwiący w tobie potencjał. Okazuje się bowiem, że analiza działania ludzi wysoce skutecznych wskazuje, że używają oni pewnego systemu, stanowiącego oś ich sukcesu. System jest bowiem konieczny, by śledzić osiągane postępy i weryfikować założenia, a także uzyskiwać ponadprzeciętne rezultaty. W kontekście rozwoju osobistego oraz zawodowego, rolę takich systemów, pełnią … nawyki. Kiedy już zaczynamy zdawać sobie z tego sprawę musimy zadać sobie pytanie, które z tych nawyków się sprawdzają. 

Teraz już nie musimy marnować lat, by samodzielnie poszukiwać odpowiedzi na to pytanie. Zrobił to już bowiem za nas Brendon Burchard, autor książki „Skuteczne nawyki”. Podtytuł tego niezwykłego poradnika, który może odmienić życie każdego z nas brzmi „Jak zwyczajni ludzie osiągają nadzwyczajne rezultaty”. Zawartość merytoryczna książki rzeczywiście pozwala na to odpowiedzieć, co czyni jej lekturę momentem przełomowym. Oczywiście sama lektura nie wystarczy, jeśli nie pociągnie za sobą działania. Jednak opublikowana nakładem Wydawnictwa MT Biznes pozycja otwiera nam tak szeroko drzwi do zmiany, że trudno jest nie przekroczyć swoich ograniczeń, trudno zatrzymać się w rozwoju wyłącznie na jej lekturze. 

Książka Burcharda to owoc ponad dwudziestoletnich poszukiwań odpowiedzi na pytania o przyczyny szybkiego sukcesu ludzi i / lub zespołów oraz utrzymywania tego sukcesu w dłuższym okresie czasu, o powody odczuwania szczęścia lub udręki na mecie, a także o motywatory, które pchają ludzi do osiągania wielkich sukcesów. Autor, prowadząc badania na temat wysokiej skuteczności w działaniu, nie tylko organizował wsparcie coachingowe dla osób, które odniosły w życiu sukces i czerpały z niego radość, ale i rozmawiał z pozornie zwykłymi ludźmi, którzy chcieli zmienić coś w swoim życiu. Na podstawie analizy konkretnych przypadków, a także doświadczenia zawodowego, udało mu się stworzyć swego rodzaju kurs skuteczności działań. 

Niniejsza publikacja dowodzi, że pewne nawyki sprawdzają się zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym i to właśnie one stanowią klucz do sukcesu. Co to za nawyki? Autor nazywa je „nawykami wysokiej skuteczności” i przekonuje, że może wykształcić je w sobie każdy i to niezależnie od poziomu doświadczenia czy cech osobowości. W kolejnych częściach książki Burchard dokładnie omawia te nawyki, dzieląc je na nawyki osobiste (dążenie do jasności, pobudzanie energii, wzmacnianie poczucia konieczności) oraz nawyki społeczne (podnoszenie produktywności, zwiększanie wpływu, wykazywanie się odwagą). Pokazuje również, w jaki sposób można podtrzymywać sukces, między innymi zwracając uwagę na pułapki, których należy się wystrzegać. To wszystko sprawia, że książka „Skuteczne nawyki” adresowana jest do każdego, niezależnie od obecnej sytuacji życiowej, zawodowych aspiracji czy osobistych planów. Nie tylko pomaga się ona rozwijać, osiągać sukces, ale też ten sukces utrzymywać. A wszystko dzięki nawykom wysokiej skuteczności!


2 komentarze:

  1. Jakoś nie przepadam za poradnikami :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zachęcam do lektury pozostałych recenzji. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie:-)

      Usuń