sobota, 13 lipca 2019

Idealny prezent dla sportowca

Nie ma chyba osoby, która nie lubi prezentów. Często jednak – szczególnie kiedy nie znamy dobrze osoby obdarowanej, mamy problemy z ich wyborem. Co kupić cioci? Szwagrowi? Koleżance? Zastanawiając się nad prezentem idealnym zadbajmy, by było to coś zgodnego z ich zainteresowaniami, by rzeczywiście ich zachwyciło. Unikajmy kupowania rzeczy „bezpiecznych”, standardowych, które moglibyśmy wręczyć każdemu. 

Pomocna w wyborze prezentów jest nie tylko nasza wiedza na temat danej osoby, ale również firmy, oferujące produkty spersonalizowane. Z racji tego, że w moim otoczeniu jest sporo osób uprawiających czynnie sport (głównie lekkoatletykę – jedna osoba zajmuje się tym nawet zawodowo jako trener personalny), a okres wakacyjny jest u mnie okresem bardzo gorącym, jeśli chodzi o wręczanie prezentów, zdecydowałam się na wybór prezentów adresowanych do sportowców (choć i pozostałe osoby znajdą wśród tych produktów coś dla siebie). 


Prezent dla sportowca powinien być praktyczny, powinien wspierać go w pracy nad sobą, w realizacji treningów, a także w dbałości o własne zdrowie, może również stanowić element sportowego wystroju wnętrza, w którym dany sportowiec przebywa. Ja wybrałam zatem notatnik grawerowany A5 z monogramem, który niezmiennie budzi zachwyt obdarowanych nim osób (nie tylko sportowców), 

Notes z monogramem – miłośnika prowadzenia zapisków dotyczących wyników, osiągnięć, zapisywania szczegółów diety, a także prowadzenia sportowego pamiętnika 


To dokonały prezent dla tych osób (sportowców), którym nie wystarczy tylko notatnik w telefonie. Można w nim zapisywać wszystkie przydatne informacje, można planować przyszłe treningi, można rozpisywać dietę, a nawet prowadzić pamiętnik, który będzie doskonałą dokumentacją ilustrującą postępy w ćwiczeniach.


Starannie wykonany notes w formacie A5, dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: szary, granatowy, fiolet (tym razem zdecydowałam się na soczysty fiolet). Notatnik został wykończony miękkim materiałem i obszyty na brzegach, dzięki czemu nie zagina się, nie strzępi, nawet podczas codziennej pracy z nim zachowuje niezmieniony wygląd. 190 stron w kratkę daje duże możliwości pisania, rysowania, tworzenia list i tabel.


Ponadto, piękny grawer sprawia, że notatnik zwraca uwagę, a dodatkowo pozwala docenić obdarowaną osobę, sygnując jej własność i to w tak perfekcyjny sposób. Notatnik ten zamawiam już po raz kolejny - wiem, że kiedy jeden jest już wypełniony zapiskami, niezbędny będzie kolejny!

Planer książkowy – miłośnika planowania, wielbiciela dobrego i satysfakcjonującego życia 


Czego potrzebujesz do tego, by uznać swoje życie za dobre? A czego potrzebuje sportowiec? Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku będą to przyjaciele (którzy zawsze podadzą pomocną dłoń), dobre jedzenie (dla sportowca oczywiście zbilansowana dieta) oraz dobra muzyka (przy której lepiej się trenuje). Niezbędny jest też dobry plan, który pozwoli nam zarządzać sobą w czasie i nigdy nie stracić okazji do polepszenia jakości swojego życia. 


W planowaniu pomóc może specjalny kalendarz/planer, wykonany w formacie A5, zawierający podział na plany roczne, miesięczne, tygodniowe oraz plany dnia. Planer nie jest powiązany z konkretnymi datami, zatem w każdej chwili można zacząć z nim pracę, już po kilku dniach zauważając, jak bardzo porządkuje i ułatwia on życie. Znajdziemy tu zarówno miejsce na cele, nad realizacją których można pracować, ważne daty, notatki, jest również miejsce na listę zakupów czy terminy spotkań, które planujemy odbyć. 


Inspirujące cytaty dodatkowo motywują do działania i inspirują do poszukiwania nowych wyzwań, szukania nowych celów. To dokonały prezent dla sportowca, a także dla siebie. Nie wiem, w jaki sposób można było wcześniej funkcjonować bez tego planera, ale – zauważając w swoim życiu zmiany w organizacji czasu dzięki niemu – trafi do mojej przyjaciółki, która zaczęła z coraz większymi sukcesami trenować bieganie, choć wciąż martwi się, że przez treningi cierpią inne sfery jej życia. Dzięki dobremu planowaniu, będzie w stanie wszystko to pogodzić!

Bidon – dla sportowców, którzy pamiętają, że wyniki sa zależne od zdrowego i sprawnie funkcjonującego organizmu


Intensywne ćwiczenia pociągają za sobą spalanie kalorii, a co za tym idzie – wymuszają przyjmowanie większej ilości płynów, aby wydalić wszystkie szkodliwe metabolity. W ciągu dnia (nawet bez ćwiczeń fizycznych) ubytek wody z organizmu powstaje na skutek naturalnych procesów, w łącznej ilości około. 2000-2500 ml na dobę. Niedostarczenie odpowiedniej ilości płynów prowadzi do odwodnienia, a to, zaburza funkcjonowanie organizmu. Dlatego należy zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu i spożywanie co najmniej 1,5 litra płynów na dobę (w tym 2/3 z tych płynów powinna stanowić woda pita często, lecz w małych ilościach). Zapotrzebowanie na wodę zwiększa się przy intensywnym wysiłku, dlatego sportowiec zawsze powinien mieć ją pod ręką. Idealnym zatem prezentem będzie bidon z grawerem. Bidon ze stali nierdzewnej to połączenie funkcjonalności z estetycznym wykonaniem oraz hasłem, który wywoła uśmiech na każdej twarzy! 


Pojemność bidonu wynosi 550 ml, jest zatem idealny w trakcie porannego treningu czy nawet uzupełniania płynów w ciągu dnia, w pracy czy na uczelni. Jest on wyposażony w wygodny w użyciu dzióbek do picia, pozwalający na jego otwarcie jedną ręką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz