sobota, 10 sierpnia 2019

Hal Urban "20 najważniejszych lekcji i życiowych prawd"

Tytuł: 20 najważniejszych lekcji i życiowych prawd
Autor: Hal Urban 
Wydawnictwo: Studio Emka 


Co odróżnia ludzi sukcesu od tych, którzy tkwią w marazmie, którzy wciąż narzekają na codzienność, którym nic nie udało się osiągnąć? Czy jest to stan posiadania – to na pewno, ale tak naprawdę jest on tylko wynikową odpowiedniego nastawienia do życia, do wyzwań, podejmowanych decyzji oraz wartości, którymi się kierujemy. Czy zatem można się tego wszystkiego nauczyć? Czy można zmienić swoje życie upodabniając go do życia, które chcielibyśmy prowadzić? Z pewnością nie jest to łatwe, ale warto poznać mechanizmy, na których opierają się te osoby, które stanowią dla nas niedościgniony dotąd wzór. 

Ta zmiana może dokonać się w nas dzięki odpowiedniej lekturze, której powinna towarzyszyć refleksja i otwartość. Warto zatem sięgnąć po książkę „20 najważniejszych lekcji i życiowych prawd”, opublikowaną nakładem Wydawnictwa Studio Emka, która otwiera nasze oczy na świat i na to, co różni nas od wielkich postaci, osiągających sukcesy, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Autor, Hal Urban, doktor pedagogiki i psychologii, którego pasją jest nauczanie, przez wiele lat był wykładowcą akademickim. Reakcja zwrotna po wykładach zainspirowała go do napisania książki, dzięki której możemy dokonać zmian w naszym życiu, która nie tylko pokazuje nam problem, ale i dostarcza jego rozwiązania. Tylko od nas zależy, czy skorzystamy z tej inspiracji, tej pomocy, tylko od nas zależy, jak dalej potoczy się nasze życie. 

Książka jest lektura idealną nie tylko dla tych wszystkich zagubionych osób, które nie potrafią odnaleźć swojej życiowej drogi. To również lektura dla tych, którzy nią kroczą, potrzebuje jedynie odrobiny motywacji, wsparcia czy wskazówki. To wreszcie lektura dla wszystkich trenerów, psychologów, coachów, którzy w książce znajdą wiele przykładów, być może przydatnych w codziennej pracy zawodowej. 

Dwadzieścia niezwykle istotnych lekcji, to dwadzieścia rozdziałów książki, a każdy z nich znacząco wzbogaca nasze życie. Wraz z autorem poszukamy odpowiedzi na pytanie, czym jest sukces i czy są nim pieniądze, przekonamy się także, że życie nie zawsze układa się w taki sposób, jak byśmy chcieli i zasada ta nie dotyczy tylko naszej osoby. „Zamiast tego, co byśmy chcieli, otrzymujemy solidną porcję rzeczywistości. A rzeczywistość to wspaniały nauczyciel” – pisze autor dowodząc, że zamiast walcząc z faktem, że codzienność niesie ze sobą trudności, warto zaakceptować to i rozwiązywać ewentualne problemy, a nie tylko narzekać. Hal Urban podkreśla też, jak ważne jest szukanie równowagi, dobry humor i zabawa, podkreśla również znaczenie dokonywania wyborów i podejmowania decyzji. To, że ten wybór mamy, jest kluczem do lepszego życia. Punktem wyjścia do zmiany jest natomiast uświadomienie sobie swoich wyborów i dokonywanie tych właściwych. 

Czytamy również o znaczeniu postawy i odpowiedniego podejścia do życia – autor proponuje nam tu trzy doskonałe sposoby na funkcjonowanie: otwarty umysł, myślenie za siebie oraz myślenie konstruktywne. Urban pisze również o nawykach i ich znaczeniu, a także o zmianie (bowiem – podobnie jak postawę – nawyki można zmienić). Autor podkreśla ponadto rolę wdzięczności, zachęca do budowania swojego życia na fundamencie szacunku oraz uczciwości. To tylko kilka z tematów / lekcji poruszanych w książce, której lektura daje do myślenia, skłania do refleksji, weryfikacji sposobu postępowania oraz … do zmiany. To, jak potoczy się nasze życie, zależy bowiem od nas, dlatego też warto zapoznać się z tymi wartościowymi lekcjami, których tematy zostały niezwykle obrazowo przedstawiony i poparte dowodami, a następnie ruszyć do przodu pracując nad sobą każdego dnia!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz