niedziela, 11 sierpnia 2019

Marta Pyrchała-Zarzycka "Reiki. Odkryj moc zdrowia"

Tytuł: Reiki. Odkryj moc zdrowia
Autor: Marta Pyrchała-Zarzycka 
Wydawnictwo: Sensus 


Nie od dziś wiadomo, że kluczem do sukcesu jest równowaga holistyczne podejście do kwestii zdrowia i funkcjonowania w otoczeniu. Nawet podejście współczesnej medycyny zakłada działanie holistyczne, choć wiele mu jeszcze brakuje do japońskiego reiki, czyli wpływu duchowego, koncentrującego się na czerpaniu z życiowej energii. Reiki to jednak coś więcej niż uzdrowienie. To styl życia, to filozofia, która pozwala nam cieszyć się dobrym zdrowiem, ale i odczuwać satysfakcję z każdego dnia. 

O tym, czym tak naprawdę jest (i czym nie jest) reiki, jak wygląda terapia, w jaki sposób możemy samemu pobudzić organizm do zdrowienia, możemy przeczytać w fascynującej książce autorstwa Marty Pyrchały-Zarzyckiej, dyplomowanej bioenergoterapeutki i naturoterapeutki. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Sensus książka pt. „Reiki. Odkryj moc zdrowia”, to milowy krok w kierunku poprawy jakości swojego życia i zdrowia. Po ten poradnik sięgnąć mogą zarówno osoby, które borykają się z różnymi problemami zdrowotnymi, jak i osoby, które chcą poznać tajniki bioenergoterapii, interesują się tematyką zdrowia i medycyną naturalną. To również lektura wspierająca rozwój duchowy, a także – być może – wstęp do planowanego kursu terapii Reiki. 

Publikacja złożona jest z trzynastu rozdziałów, w których Marta Pyrchała-Zarzycka wprowadza nas w świat Reiki, dostarczając niezbędną wiedzę teoretyczną, a następnie pokazując, w jaki sposób wykorzystać ją na praktycznym gruncie. Zapoznaje czytelnika z różnego rodzaju zabiegami, nie tylko możliwymi do wykonania na sobie czy innych ludziach, ale również oczyszczającymi z negatywnych energii napoje, rzeczy, pomieszczenia czy rośliny. Uczymy się również diagnozować stan energetyczny i właściwie dobierać zabiegi, pod kątem zaistniałych dolegliwości. 

Każdy rozdział rozpoczyna krótka informacja, dzięki której możemy szybko zorientować się, jakich treści możemy się spodziewać, co jest szczególnie przydatne w chwili, kiedy chcemy powrócić do książki. I tak, w kolejnych rozdziałach dowiadujemy się, czym jest energia, Reiki i jak wyglądają pozostałe koncepcje z energią związane, a także do czego służy energia Reiki i jak działa oraz kiedy nie możemy jej użyć. Poznamy również najważniejsze korzyści płynące ze studiowania terapii Reiki, możliwości i umiejętności po zdobyciu kolejnych stopni wtajemniczenia, przekonamy się też, czy kurs Reiki jest właśnie dla nas. Autorka pozwala nam też podjąć decyzję, jaki kurs wybrać, opisując wady i zalety każdego z rodzajów kursu. Dowiemy się również, jak wyglądało Reiki w przeszłości i poznamy osoby, które odegrały istotną rolę w jego rozprzestrzenianiu się, a także dobędziemy wiedzę na temat zasad Reiki i powodów do ich wprowadzenia. 

Rozdział szósty wprowadzi nas w system energetyczny człowieka, dowiemy się czym jest aura, czakry oraz meridiany, a w kolejnych, coraz bardziej praktycznych rozdziałach, przygotujemy się do wykonania zabiegów, nauczymy się przeprowadzać wspomniane oczyszczanie, a także diagnozować oraz dobierać technikę zabiegów, poznamy również (krok po kroku) procedurę ich wykonania. Poznamy ponadto techniki przydatne w terapiach rozwoju, począwszy od techniki relaksacyjnych, przez medytację, po energetyzujące ćwiczenia fizyczne. 

Lektura książki „Reiki. Odkryj moc uzdrawiania” nie tylko niesie ze sobą szansę na poprawę swojego zdrowia, dzięki dokładnym opisom technik i wykonywanych zabiegów, ale kto wie, być może skłoni czytelników do zajęcia się tym rodzajem terapii profesjonalnie. W końcu moc uzdrawiania za pomocą Reiki tkwi w nas, dlaczego zatem nie pomóc sobie i innym?

4 komentarze:

 1. Lubię sięgać po takie publikacje, czasem mogą inspirować do małych zmian które będą miały cudowne rezultaty!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie twierdze, że to nie działa. naturalne sposoby są dobre, już samo pozytywne nastawianie w niesamowity sposób wpływa na nasze zdrowie. Mamy w sobie coś co co pomaga nam uzdrawiać ale też nie można temu całkowicie ufać. Są ludzie, którzy rezygnują z lekarzy, ignorują współczesną medycynę, twierdzą, że wszystkie leki szkodzą. Nie można popadać w skrajności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się - we wszystkim musi być złoty środek.

   Usuń