czwartek, 3 października 2019

Deborah Castellano „Magia glamour. Jak w czarujący sposób dostać wszystko, czego pragniesz”

Autor: Deborah Castellano 
Wydawnictwo: Kobiece 


Glamour to słowo oznaczające przepych, świetność, choć zapewne większość z nas kojarzy go z nazwą popularnego magazynu dla kobiet. Dlatego też glamour utożsamiane jest ze stylem, z szykiem, z przebojowością i smakiem. Z sięganiem po to, czego chcemy, z byciem przebojowym, odważnym, ale pełnym uroku. Czy jednak bycia glamour można się nauczyć, czy też trzeba się z tym urodzić? 

Odpowiedzi na to pytanie dostarcza Deborah Castellano, „czarownica, która nie przeprasza, że żyje”, w swojej fenomenalnej, przesyconej magią, ale i niezwykle cennymi uwagami książce pt. „Magia glamour. Jak w czarujący sposób dostać wszystko, czego pragniesz”. Opublikowany nakładem Wydawnictwa Kobiecego ten osobliwy poradnik bycia kobietą światową, pełną czaru i uroku, zdobywającą wyżyny, to lektura nie tylko dla osób, którym nie obce są magiczne praktyki i które wykorzystują je w codziennym życiu. To także polecana lektura dla tych wszystkich, którzy dotychczas z magią niewiele mieli wspólnego, ale są otwarci na nowe rzeczy i nowe sposoby osiągnięcia sukcesu, a także dla wszystkich sceptyków, którzy nie wierzą w rytuały, zaklęcia czy nawet moc przyciągania. 

Autorka dowodzi, że magia glamour nie jest wymysłem XXI wieku, zaś kobiety – w tym te znane z kart historii – dawno już ją wykorzystywały. Co więcej, dokładnie opisuje w jaki sposób i my z tych praktyk magicznych możemy skorzystać do osiągnięcia własnych celów, to tego, by być bardziej glamour, bardziej przebojową, przyciągającą uwagę, pożądaną. W dziesięciu rozdziałach książki Castellano zajmuje się różnymi aspektami naszego życia i płaszczyznami, na których funkcjonowanie możemy znacząco poprawić. Przenikają się one wzajemnie, zaś zmiany na jednym polu mogą pociągnąć za sobą kolejne, nie zmienia to faktu, iż – czynne uczestnictwo w lekturze i zastosowanie się do porad autorki – rzeczywiście może poprawić jakość życia. 

Autorka zachęca nas do rozpoczęcia wielkiego dzieła, które – jak zauważa – rozpoczyna się już w chwili, kiedy jesteśmy w stanie określić jasno nasze pragnienie. Magia bowiem ma być używana przez te osoby, które naprawdę wiedzą, czego chcą i do czego dążą. Zaznacza też, że magiczne rytuały mogą być dokładnie takie, jakie chcemy, zaś stopień ich złożoności zależy wyłącznie od nas. Castellano pozwala nam decydować, który z zamieszczonych w książce eksperymentów ezoterycznych sprawdzi się w naszym przypadku, który z nawyków może być naprawdę naszym. Kiedy już odkryjemy to nasze „wielkie dzieło”, możemy zacząć działać, rozkładając ten plan na etapy, zapisując go, mówiąc o nim wszystkim, będąc przy tym zdyscyplinowaną i w pełni oddaną zadaniu. 

Autorka zauważa, że oczekuje się od nas, kobiet, że podporządkujemy się normom narzuconym przez społeczeństwo, że będziemy się zachowywać w określony sposób, że zdobędziemy zawód, w którym będziemy pomagać innym, że będziemy pracować ciężej niż inni, by udowodnić swoją wartość. Tymczasem, takie funkcjonowanie w roli „Dobrej Dziewczynki”, oznacza przyzwolenie na uprzedmiotowienie, na to, by inni nami dyrygowali. Warto zatem wykorzystać czarowstwo, „narzędzie uciśnionych”, dzięki któremu zyskamy pewną przewagę w świecie – wykorzystując tajemne narzędzie jakim jest urok. Przekonamy się ponadto, że ów urok może być wykorzystywany nie tylko do osiągnięcia większych rzeczy – przydaje się również w przypadku błahostek (zresztą mały powinien być również pierwszy rytuał faktycznej magii uroku). 

Castellano krok po kroku odsłania przed nami różne aspekty magicznych praktyk, a także możliwości wykorzystania uroku, zaznaczając przy tym, iż mistrzem w tym zakresie uczyni nas wyłącznie praktyka. I nawet jeśli negujemy magiczne rytuały, z przymrużeniem oka traktując tę książkę, to warto spróbować, bowiem dobra zabawa przy odprawianiu rytuałów jest gwarantowana. A jeśli po ich zastosowaniu rzeczywiście staniemy się glamour? No cóż, przynajmniej przekonamy się, że magia jest wokół nas…


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz