czwartek, 3 października 2019

Idealny prezent dla nauczyciela

Już wkrótce, 14 października, obchodzić będziemy Dzień Nauczyciela - jedno z najważniejszych świąt w szkolnym kalendarzu. Wiele szkół jest wtedy nieczynnych bądź też odbywają się w nich różnego rodzaju apele, wyjścia do kin czy teatrów bądź wycieczki. Skąd jednak wzięło się to święto? W jaki sposób można je podkreślić? Jak podziękować nauczycielom za ich troskę i zaangażowanie? 

Dzień Nauczyciela to tak naprawdę potoczna nazwa Dnia Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest co roku 14 października, w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej założonej w 1773 roku na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. KEN była pierwszą w Polsce (a zarazem pierwszą w Europie) władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa edukacji. Tradycja obchodzenia w Polsce Dnia Nauczyciela sięga 1972 roku, kiedy to ustawą Karta praw i obowiązków nauczyciela zostało ustanowione święto wszystkich nauczycieli. W 1982 roku z kolei w życie weszła Karta Nauczyciela, zmieniająca nazwę święta z Dnia Nauczyciela na Dzień Edukacji Narodowej. 


W ten dzień w szkołach często odbywają się uroczyste apele, w trakcie których nauczycielom wręczane są awanse, zaś uczniowie przygotowują specjalne apele. To również doskonała okazja, by wręczyć prezent dla nauczyciela, dziękując tym wybitnym pedagogom, którzy wywierają realny wpływ na nasze życie i życie naszych dzieci, którzy kształtują młode umysły, pozwalają im poznawać świat nauki i – nierzadko – stają się prawdziwymi mentorami dla młodego człowieka. W jaki zatem sposób im się odwdzięczyć? Poza szacunkiem, oddaniem i pilnością warto pomyśleć o jakimś drobiazgu, który sprawi, że poczują się docenieni, który będą mogli w sposób praktyczny wykorzystać, który będzie budził szeroki uśmiech na ich twarzach. Jaki zatem prezent dla nauczyciela wręczyć? 

Prezent dla chemika (i nie tylko)


Czy to chomik, czy raczej chemik? Wszyscy nauczyciele chemii, ale także zwolennicy nawodnienia organizmu, nauczyciele otwarci na świat z dystansem do siebie zachwycą się grawerowanym słoikiem z zakrętką, z którego sączyć mogą swoją ulubioną lemoniadę czy też mrożoną herbatkę.

Ten wysokiej jakości grawerowany słoik z uchem, o wysokości 13 cm, który pomieści 400 ml ulubionego napoju nauczyciela, to niezapomniany drobiazg, który nie tylko zaspokoi potrzeby estetyczne nauczyciela, ale również wydobędzie smak zawartego w nim soku czy innego płynu. 

Wyrazisty grawer, o lekko humorystycznym zabarwieniu, to dodatkowy atut tego naczynia, które z pewnością będzie przez nauczyciela często używane i to nie tylko w porze letniej.

Prezent dla snującego plany marzycielaNie ważne, z nauczycielem jakiego przedmiotu masz do czynienia, czy jest to polonista zapisujący pomysły do najnowszej książki czy też muzyk, nanoszący na pięciolinię melodię, którą właśnie skomponował – z pewnością każdemu z nich wielką radość sprawią spersonalizowane notesy. 

Notatnik A5 z nadrukiem, dzięki któremu właściciel jeszcze bardziej zwiąże się ze swoimi zapiskami, to wspaniały prezent dla tych wszystkich osób, którzy – nawet w dobie komputerów czy smart fonów – wciąż cenią sobie ręczne zapiski.

Ten piękny notes, dostępny w trzech wersjach kolorystycznych (szary, granatowy, fioletowy) to niezwykle stylowy i uniwersalny prezent. Wykończony miękkim materiałem i obszyty na brzegach notatnik wprost zaprasza do jego wykorzystania, do tworzenia w nim planów, notatek, do zapisywania istotnych informacji. Obdarowany ma do dyspozycji aż 190 stron w wyraźną kratkę, które pozwalają na wszelkiego rodzaju aktywności – zarówno pisanie, jak i szkicowanie. Wyjątkowy urok tego notatnika może również stanowić prawdziwą inspirację do pracy, zaś umieszczony na okładce grawer może nawiązywać do profesji nauczyciela, stanowić zachętę, cytat zapadający w pamięć bądź też podziękowanie.

Dla geografów (i nie tylko) 


Dla wszystkich miłośników podróży dalekich i bliskich, a także dobrego jedzenia, dla tych, którzy lubią kulinarne wyprawy, ale dobrze też czują się we własnym domu (a szczególnie w kuchni), doskonałym prezentem będzie deska do krojenia, ozdobiona grawerem. 

Świat przedstawiony na desce uwodzi, przyciąga, kusi obietnicą wielu przygód, a także smaków, jednak przypomina też, że dom jest tam, gdzie osoba, która dla nas wiele znaczy. Ta bambusowa, łatwa do utrzymania w czystości deska do krojenia w rozmiarze 25 x 32.5 cm to wysokiej jakości element wyposażenia kuchni każdego smakosza, który lubi sprawdzić się w roli kulinarnego mistrza. 

Dzięki użytemu materiałowi, czyli trawie bambusowej, deska jest niezwykle wytrzymała (co w przypadku deski jest szczególnie istotne), szybko schnie, a na dodatek posiada właściwości likwidujące bakterie, dzięki czemu jest ona korzystna dla naszego zdrowia. 

Wygląd deski, w połączeniu z estetyką jej wykonania i niezwykle trwałym grawerem, a także funkcjonalnością sprawia, że to wyjątkowy prezent, łączący przyjemne z pożytecznym. 


Niezależnie od tego, jakiemu nauczycielowi chcecie wręczyć prezent pamiętajcie, by był on dopasowany do jego zainteresowań, nawyków. Uważnie wsłuchujcie się w słowa danej osoby, a szybko odkryjecie jej pasje. Taki spersonalizowany upominek, zgodny z hobby danej osoby czy też rodzajem charakteru, stanie się wyjątkowym prezentem, który służyć będzie długie lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz