piątek, 11 października 2019

Koszulki pełne pasji!

źródło: koszulkowy.pl
Niezależnie od tego, czy nazwiemy to pasją, zainteresowaniami czy sposobem spędzania wolnego czasu, warto mieć takie ulubione zajęcie, które będzie stanowiło odskocznie od szarości dnia codziennego, któremu poświęcać się będziemy bez reszty, uwalniając umysł od ponurych myśli, którego naturę będziemy zgłębiać, poszerzać wiedzę na dany temat, stając się lepszym w danej dziedzinie i czerpiąc z tego rozwoju coraz większą przyjemność. 

Mogłoby się wydawać, że każdy z nas ma taką pasję, ukochaną czynność, która może nawet stać się sposobem na życie. Może to być zarówno wspinaczka wysokogórska, modelarstwo, jak i bieganie czy szydełkowanie bądź robienie na drutach. Możemy doskonalić się w fotografii opuszczonych domów przemierzając Polskę, możesz też siedzieć w zaciszu domowego ogniska zszywając kawałki materiałów na bieżnik czy rozwiązując sudoku. Są jednak osoby, które tej pasji, tego wewnętrznego ognia do wykonywania jakichś czynności nie potrafią w sobie odnaleźć, Ne potrafią też funkcjonować bez pasji, zazdrośnie zerkając na otoczenie w pełni poświęcające się danym czynnościom czy pokazujące swoją pasję przez koszulki z hobby.

Jak odnaleźć swoją pasję? 


Jeśli jesteś jedną z tych osób, zanim rzucisz się w wir aktywności i zapiszesz się na zajęcia haftu, lepienia z gliny, wyjedziesz zdobywać szczyty czy też ogołocisz biblioteczne półki postanawiając oddać się pasji czytania, usiądź na chwilę wygodnie w fotelu i odpowiedz sobie na kilka ważnych pytań. 

1. Co dodaje Ci energii? 

Pasja jest nieustannym źródłem energii. To czynność, której oddajesz się bez reszty, nie zniechęcając się, nawet wówczas, kiedy jesteś zmęczony. Ba, dzięki pasji będziesz odpoczywać, regenerować siły – to ona bowiem „ładuje akumulatory”, sprawia, że przepełnia cię radość życia. 

Dlatego też szukanie pasji, zacznij od analizy tych czynności, które powodują, że nie czujesz znudzenia, pomimo że wykonujesz je długo, i do których nie musisz się specjalnie motywować. 

2. Co jesteś w stanie robić za darmo poświęcając długie godziny? 

Czy będziesz wykonywał daną czynność nawet wówczas, kiedy – mimo obietnic płynących z licznych poradników – nie będzie ona przynosiła dochodu i nie stanie się w przyszłości źródłem utrzymania. Czy jesteś gotowy poświęcać godziny i tygodnie czemuś, za co nikt ci nie zapłaci. Czy jesteś w stanie wykonywać daną czynność tylko po to, by ją robić, dla samej przyjemności oddawania się jej? Gdy się dłużej zastanowisz – czy masz już coś, co mógłbyś robić za darmo? 

3. Czy oddając się danej czynności tracisz poczucie czasu? 

Jeśli przygotowując obiad dla rodziny, rozwiązując krzyżówki czy rysując nie zauważasz nawet upływu czasu, to może właśnie ta czynność stanie się twoją pasą? Jeśli przestaniesz patrzeć na ulubione aktywności przez pryzmat tego, co jest modne lub czym zajmuje się otoczenie, szybko się zorientujesz, że naprawdę kochasz piec i obdarowywać czekoladowymi babeczkami przyjaciół, że jesteś całkiem niezły w krzyżówkach i niestrudzenie poszukujesz odpowiedzi, pozostawiając coraz mniej wolnych pól bądź też rysowanie pozwala ci się odprężyć, uwolnić emocje, nawet jeśli twoje rysunki nigdy nie będą wystawione w Tate Modern. 

Jak wyrazić swoją pasję?


Jeśli odnalazłeś już swoją pasję, wiesz, co lubisz robić, czemu się chcesz poświęcić, po prostu … rób to. Oczywiście wcale swoim hobby nie musisz się chwalić, może ono pozostawać wyłącznie do twojej wiadomości, bądź też – przeciwnie – w różny sposób możesz informować o tym, co kochasz, a nawet dzielić się twoimi wytworami i /lub wiedzą na temat pasji. Co więcej , możesz do tego stopnia z tą pasją się utożsamiać, by dumnie nosić koszulkę o tym hobby informującą. 

Mało kto wie, że początki koszulki związane są ze swego rodzaju ”koszulo-majtkami”, podobnymi nieco do dziecięcych body. Ten krój nie był jednak zbyt wygodny i aż się prosił o dokonanie radykalnego cięcia – wpadła na to w 1901 roku firma Hanes. W kolejnych latach koszulka przechodziła radykalne metamorfozy, stopniowo stając się w pewnym okresie symbolem buntu, wyrazem przemian kulturowych, a także sposobem na wyrażenie swojego stylu, wyrażenie siebie. 

Nic zatem dziwnego, że T-shirt może informować cały świat o tym, co kochamy robić – skoro ubranie ma wyrażać nas samych, dlaczego zatem nie naszą pasje? Szczególnie że koszulka, nawet ta z nadrukiem, stała się niemal uniwersalną częścią garderoby, wkraczając nawet na salony. Jeśli zatem jesteś miłośnikiem gór, twoją pasję wyrazić mogą koszulki z nadrukiem dla fanów chodzenia po górach. I nie jest istotne, czy zdobywasz Koronę Ziemi, uprawiasz alpinizm czy wędrujesz do Beskidzie Śląskim, wybierając trasy niemal spacerowe – liczy się tylko to, że „w górach jest wszystko to, co kochasz”. 

A jeśli bardziej niż góry pociągają cię rzeki, stawy czy jeziora? A właściwie to, co w nich pływa? Wówczas śmiało zainwestuj w wędkarskie koszulki z napisami dla mężczyzn i ciesz się z połowu, chociażby jedyną rybą, która się na wędkę złapała, była płotka. Choć życzę ci sukcesu podobnego do tego, jaki odniósł wędkarz na południu Polski, łowiąc suma, który ważył 102 kilogramy i miał 260 centymetrów długości. Pamiętaj jednak, że długość nie ma znaczenia (!), a liczy się po prostu dobra zabawa (no i niekiedy możliwość wyrwania się z domu). 

Takie koszulki z hobby to również doskonały pomysł na prezent dla motocyklisty czy innego pasjonata. Zamiast kolejnej butelki z najszlachetniejszym nawet trunkiem czy opakowania poszerzających biodra czekoladek, zdecydowanie lepiej jest sprezentować wysokiej jakości koszulkę z nadrukiem. Taki prezent ma też dodatkowy wymiar – dowodzi, że doskonale znamy daną osobę, wiemy co kocha robić, czemu się poświęca – to zdecydowanie lepszy wybór niż bezosobowy podarek, pozbawiony ładunku emocjonalnego. 


A zatem, czy odnalazłeś już swoją paję / koszulkę? Zgadnij, w jakiej koszulce niedługo ja się zaprezentuję.

2 komentarze:

  1. Koszulka idealna! Dla mnie jak najbardziej jako jedna z kilku... Wszak hobby mam kilka :)

    OdpowiedzUsuń