środa, 13 listopada 2019

Jaki prezent na imieniny wybrać?

Mimo iż ostatnie lata opanowała amerykańska moda na ignorowanie imienin, to w Polsce wciąż są one popularnym świętem, mimo iż nie dotyczy to wszystkich regionów naszego kraju. S jednak takie rodziny, takie domy, w których obchodzi się zarówno imieniny, jak i urodziny, świętując je w podobny sposób. To również okazja do złożenia życzeń danej osobie, do wręczenia prezentów, to sposobność obdarowania osoby spoza grona bliskiej rodziny czy przyjaciół. Imieninowy prezent może stać się miłym zaskoczeniem, radosną niespodzianką, świadczy zarówno o sympatii czy szacunku, jak i o zwróceniu uwagi na daną osobę i jej imię. 

Same imieniny bowiem, ich zwyczaj, jest obchodzeniem dnia świętego, bądź błogosławionej osoby, przypisanego do konkretnego dnia w kalendarzu chrześcijańskim. Mimo iż imieniny obchodzone są w dniu śmierci danego świętego (dlatego też w roku jest niekiedy wiele okazji do świętowania, jeśli było więcej świętych o takim imieniu), to jest to dzień radosny. 

Zastanawiając się nad imieninowym prezentem warto przede wszystkim uwzględnić indywidualne preferencje, zainteresowania danej osoby, lub też (jeśli nie znamy jej zbyt dobrze) postawić na prezent bardziej ogólny, który będzie przydatny i / lub zachwyci, ale wciąż będzie wybrany dla danej osoby, tak różny od bezosobowych podarków zakupionych w marketach. Jaki prezent na imieniny zatem kupić? 

Dla pragmatyka mocno stąpającego po ziemi 


Osobom, które są racjonalne, opierają swoje działania na planach, żyją terminami, których charakter pracy bądź osobowość wymaga uporządkowanego otoczenia, które mają rozliczne obowiązki, spotkania, z pewnością ucieszą się ze spersonalizowanego kalendarza, który pozwoli im zapanować nad zadaniami i ustalić priorytety. 

Kalendarz 2020 rok – monogram, to nie tylko okazja, by ruszyć z Nowym Rokiem do działania, by rozpocząć kolejny etap w życiu z głową pełną postanowień i planów, ale również, by dzięki dobrej organizacji, plany te zrealizować, nadając im odpowiedni status ważności, priorytet. Ten wysokiej jakości kalendarz A5, kryjący na okładce monogram, a zatem nawiązujący tematycznie do imienin, to doskonały podarunek zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. 

Oprawa kalendarza została wykonana z miękkiego, miłego w dotyku, matowego materiału i jest dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych (fioletowym i granatowym). 

W środku kalendarz prezentuje układ jednego dnia na jednej stronie (weekend na jednej stronie), co pozwala zarówno na zaplanowanie poszczególnych czynności w ciągu dnia jak i na sporządzenie ewentualnych uwag. Ponadto zawiera obszerną część informacyjną, notes teleadresowy, a także atlas z mapami, dzięki który mnie tylko możemy planować podróże ale wybierać optymalne trasy. Wstążka do zaznaczania stron pozwala nie tylko na bieżąco weryfikować plany na dany dzień, ale także zaznaczać ewentualne ważne strony z informacjami. To wszystko sprawia, że właściciele tego kalendarza nie chcą się z nim rozstawać, bowiem ułatwia on im życie i pozwala zaoszczędzić czas. 

Dla konesera szlachetnych trunków 


Mężczyzna ceniący sobie życie, smakujący je, lubiący otaczać się przedmiotami wysokiej jakości z pewnością doceni elegancki i stylowy zestaw – karafka i szklanka do whisky z grawerunkiem. W zestawie znajduje się ręcznie wykonana karafka o pojemności 750 ml oraz dopasowane stylem szklanki do whisky mieszczące po 250 ml. Wysokość karafki wynosi 27,5 cm (z zatyczką), zatem śmiało może być ona eksponowana w standardowych barkach czy przeszklonych witrynach – wszak szkoda ukrywać jej piękno. Dołączona do zestawu szklanka/ szklanki zadowoli każdego znawcę, bowiem jest ona wykonana na wzór old fashioned (niska, szeroka, sprawiająca wrażenie ciężkiej), mimo iż jest nieco bardziej pojemna niż standardowe 240 ml (szklanka w zestawie ma 250 ml). 

Grawer, zawierający imię obdarowanej osoby, czyni ten prezent jeszcze bardzie wyjątkowym. Taki zestaw pozwoli delektować się smakoszom, pieszcząc nie tylko podniebienie, ale i wzrok. 

Dla buszujących w sieci, biznesmenów, wielbicieli gier i / lub podróżników 


Dla tych osób, dla których rozładowana bateria telefonu czy laptopa spędza sen z powiek i wywołuje pewną nerwowość, idealnym prezentem będzie miniserwer - wysokiej klasy personalizowany powerbank.

Ten przenośny banki energii jest idealny podczas dłuższych pobytów poza domem, wyjazdów, kiedy dostęp do gniazdek jest ograniczony lub nie jesteśmy pewni, kiedy będziemy mogli z nich skorzystać. Dzięki powerbankom można szybko naładować telefony oraz inne niewielkie sprzęty z wbudowanym akumulatorem, nie pozbawiając się tym samym kontaktu ze światem lub też otwierając sobie możliwość pracy na odległość.

Do naładowania smartfona wystarczy zwykle malutki powerbank o pojemności kilku tysięcy mAh, tymczasem ten piękny, metalowy powerbank dysponuje baterią o dużej pojemności - 10 000 mAh oraz wyjściem typ-C, co umożliwia zasilenie nie tylko telefonu, ale i na przykład notebooka. Stylowa obudowa zwraca uwagę swoją elegancką prostotą, zaś dzięki wskaźnikowi energii możemy zachować kontrolę nad funkcjonowaniem urządzenia. Do miniserwera dołączony jest kabel micro USB, drugi kabel USB do ładowania oraz instrukcja obsługi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz