środa, 18 grudnia 2019

Róże z papieru - modny prezent DIY

Nie ma chyba osoby, która nie lubi dostawać prezentów. Jednak jeszcze większą radość, niż otrzymywanie, sprawia tych prezentów wręczanie. Co jednak dawać w podarunku w czasach, kiedy wszystko znajduje się niemal na wyciągnięcie ręki, zaś łatwość o powszechność zakupów mocno ogranicza nasze możliwości – szczególnie, kiedy pragniemy uniknąć dawania bezosobowych podarków w postaci czekoladek, kubeczków czy koszy prezentowych. Jak zatem znaleźć prezent z duszą? 

Tak naprawdę, najlepszym sposobem jest … zrobić go własnoręcznie. Przedmioty typu handmade są obecnie w cenie, zaś sklepy (zarówno stacjonarna, jak i internetowe), pełne są cudownych rzeczy będących dziełem utalentowanych miłośników rękodzieła. W ten sposób możemy nabyć niemal wszystko – poczynając od ręcznie tkanych dywanów, malowanych filiżanek po ozdoby choinkowe. Piękno tych przedmiotów budzi zachwyt, ale też uświadamia nam, że ich wykonanie leży w zasięgu naszych możliwości, szczególnie jeśli dostępna jest dokładna instrukcja ich wykonania. 

Zaczynając przygodę z DIY (do it yourself), czyli nurtem własnoręcznego wykonywania przedmiotów, zainteresować możemy się szeroko pojętą papieroplastyką, w tym wykorzystaniem do różnych projektów bibuły bądź krepiny. A z racji tego, że niezwykle popularnym prezentem są kwiaty, takie kwiaty możemy wykonać właśnie z tych materiałów. Róże z papieru to stosunkowo łatwy projekt dla wszystkich, szukających oryginalnego prezentu dla przyjaciółki, mamy czy cioci. W zależności od użytego pojemnika i /lub kolorów, kwiaty te doskonale sprawdzą się również na takie okazje, jak ślub czy chrzciny. Będą pięknie prezentowały się także na przyjęciach, jako dekoracja stołów. 

Dostępne instrukcje (TU) krok po kroku przeprowadzą cię przez proces tworzenia kwiatów i – kto wie – spod twoich rąk wychodzić będą kolejne gatunki kwiatów, nie tylko róże? 1 komentarz:

  1. Takie prezenty mają podwójną wagę:) Może tak karykatura od http://malarstwo-rysunek.pl/ także będzie bardzo dobrym pomysłem prezentowym

    OdpowiedzUsuń