czwartek, 13 maja 2021

Rhonda Byrne "Największy sekret"

Tytuł: Największy sekret
Autor: Rhonda Byrne
Wydawnictwo: HarperCollins


Dlaczego jedni ludzie osiągają wszystko to, czego sobie zamarzą, są szczęśliwi i spełnieni, podczas gdy inni wciąż zmagają się z trudnościami? W czym tkwi sekret tej pierwszej grupy? A co ważniejsze, w jaki sposób zmienić swoje życie tak, by też zdobywać szczyty, przekraczać granicę swoich możliwości i osiągać wszystko to, co chcemy?

Chyba każdy słyszał o książce pt. „Sekret” autorstwa Rhondy Byrne, która wywołała prawdziwą sensacje, obiecując odsłonięcie przed czytelnikami tajemnicy bycia szczęśliwym. Wiele osób zakupiło tę pozycję, a jeśli tylko przemyślało choć niewielką część zawartych w niej informacji i wdrożyło zmiany, mogło obserwować wymierną poprawę jakości swojego życia. Dzięki praktykowaniu nauk tam zawartych możliwe było bowiem rozwinięcie pozytywnego nastawienia i przyciągnięcie tego, na czym nam zależało. Autorka książki na tym jednak nie poprzestała. Sama wypróbowawszy moc pozytywnego myślenia, doświadczyła transformacji na płaszczyźnie życia osobistego i zawodowego, poprawiło się jej nawet zdrowie. Dzięki odnalezieniu w sobie głębokiej mądrości i wdzięczności za wszystko, co ją otacza, co ją spotyka w życiu, stała się osobą w pełni zespoloną ze swoimi pragnieniami, ale też z tym, co przynosi jej los.

Co więcej, zrozumiała iż ta przemiana jest dopiero początkiem drogi, dlatego postanowiła dążyć do prawdy. To wpłynęło znacząco na kształt kolejnych 10 lat jej życia, bowiem poświęciła się zgłębianiu nauk europejskich różnokrzyżowców, kilka lat studiowała też dzieła mistyków, zaś po odbyciu swego rodzaju podróży w przeszłość, skupiła się na przekazie takich nauczycieli, jak Robert Adams czy Raman Maharshi, dążąc nieustannie do zrozumienia i uchwycenia istoty rzeczy. A choć – jak sama Byrne przyznaje – szukała tej wiedzy długo i daleko, podczas gdy okazało się, że jest ona na wyciagnięcie ręki, to ta nauka nie poszła absolutnie na marne. Prowadziła bowiem do odsłonięcia swego rodzaju misji autorki, do pokazywania „drogi wyjścia ludziom, którzy doświadczają trudności”.

To odkrycie zabiera nas w podróż w głąb siebie, a jednocześnie pozwala na aktywną lekturę książki, która staje się nie tylko drogowskazem prowadzącym na właściwą drogę, ale nawet samą drogą. Mowa tu o „Największym sekrecie”, czyli pozycji, która pozwala nam być szczęśliwym, ale jednocześnie wymaga samodyscypliny i pracy nad sobą. O opublikowanej nakładem Wydawnictwa HarperCollins pozycji, która pomaga nam stać się ludźmi szczęśliwymi, mającymi bardziej intensywne, ale jednocześnie łatwiejsze życie, pozbawione stresu dnia codziennego

Autorka zaznacza, że na kartach tej książki znajdziemy wiele objawień, które warto natychmiast wcielić w życie. Natychmiast, bowiem odłożone w czasie niepotrzebnie tylko odsuną zmiany, albo też po prostu nie będziemy o nich pamiętać. Dzięki temu, iż książka pokazuje, w jaki sposób możemy pozbyć się negatywnych myśli, uwolnić się od problemów, jest drogą do prawdziwej zmiany i satysfakcjonującego życia. Prosty język oraz fakt, iż autorka nie zawęża kręgu odbiorców sprawiają, że tak naprawdę po książkę sięgnąć może każdy. Któż bowiem nie pragnie być szczęśliwy wyruszając najpiękniejszą podróż w swoim życiu? Któż nie pragnie doświadczać pozytywnych zmian, któż nie pragnie pozbyć się negatywnych emocji?

Książka pokazuje w jaki sposób uwolnić się od urazy, niepokoju, obaw czy strachu, jak „zanurzyć się w stanie nieustającego szczęścia”. To zanurzenie pozwoli nam zmierzyć się z każdym wyzwaniem, bo takie oczywiście będą w naszym życiu. Jednocześnie przekonamy się, że mamy realny wpływ na to, co się w naszym życiu dzieje, a także dowiemy się, co tak naprawdę nas uszczęśliwia i … nie są to rzeczy materialne. Dzięki temu, że zrozumiemy, kim naprawdę jesteśmy, kiedy dopuścimy do głosu Świadomość, cierpienie i trudności znikną. Przestaniemy też stawiać opór szczęściu i tłumić naszą naturalną radość i ekspresję. A to zmieni wszystko!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz