sobota, 2 kwietnia 2022

Noor Hibbert "Just f*cking do it"

Tytuł: Just f*cking do it
Autor: Noor Hibbert
Wydawnictwo: MUZA SA


Zastanawiałeś się kiedyś, co odróżnia cię od ludzi sukcesu? Dlaczego musisz borykać się z wieloma problemami, podczas kiedy inni ludzie idą przez życie bez trudów, bez kłód pod nogami? Dlaczego wciąż spotykają cię jakieś nieszczęścia? Dlaczego nie wiedzie ci się ani w biznesie ani w życiu rodzinnym? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwać możesz … w sobie. A właściwie w swoim dostrojeniu do Wszechświata, twoim stosunku do otaczającej cię rzeczywistości.

I choć dla wielu osób to, że myśl może stać się faktem, jest dość abstrakcyjna, to tak naprawdę udowodniono licznymi badaniami, że tak jak działa samospełniająca się przepowiednia, tak istnieje też prawo przyciągania. I nawet jeśli sceptycznie do tego podchodzimy, jeśli nie do końca wierzymy, że tak rzeczywiście jest, to liczne przypadki osób, które osiągnęły sukces, potwierdzają to. Czy zatem istnieje możliwość, żebyśmy z nieograniczonych bogactw Wszechświata wzięli coś dla siebie? A jeśli tak, to co trzeba zrobić, by otrzymać choć trochę tej łaski? Pisze o tym w swojej książce pt. „Just f*cking do it” Noor Hibbert, autorka, przedsiębiorca oraz coach. Opierając swoje obserwacje na badaniach, a także naukowych podstawach, sama doświadczyła nieskończonej obfitości, a w poradniku dzieli się ona swoimi doświadczeniami, nie tylko dotyczącymi procesu zmiany, ale również trudnego życia. Przywołuje też przykłady innych osób oraz pewne schematy działania, które albo prowadzą do sukcesu, albo nas od niego oddalają.

Jaka sama autorka pisze, na łamach książki dzieli się z nami pewnym sekretem, który zmienił jej życie diametralnie. Nie tylko pomógł on zwiększyć jej dochody, uniezależniając ją ponadto od jednego ich źródła i dając wolność pozwalającą pracować skąd chce i podróżować. Ten sekret ten pozwolił jej też zdobyć wymarzoną sylwetkę, zbudować szczęśliwy związek i stać się spełnioną w macierzyństwie kobietą. Co więcej, sekret ten pomógł jej uzyskać stan szczęśliwości, zatem jeśli nie bywamy szczęśliwi lub jeśli którakolwiek (lub wszystkie) ze sfer życia niedomaga, jeśli nie czujemy się dobrze w swoim życiu, to ta książka jest zdecydowanie dla nas. To prezent od losu (i Wydawnictwa MUZA SA) pozwalający przy niewielkim w stosunku do efektów wkładzie odmienić swój los, napisać swoją dalszą historię od nowa.

I nieważne w którym miejscu swojego życia jesteśmy, sięgając po książkę, oddając się aktywnej lekturze i stosując się do wskazówek, wchodzimy na drogę zmian. Po zakończeniu książki jednak faktycznie musimy wziąć się do działaniu, już z innymi wzorcami myślenia, bogatsi o wiedzę na temat osiągania spektakularnych efektów. To, co musimy zrobić przede wszystkim, to wkroczyć do Wszechświata – nauczymy się go rozumieć i wykorzystywać jego potęgę.

Dowiemy się, czym jest „urzeczywistnianie”, zwane Prawem Przyciągania, czyli przyciąganie do siebie tego, czego chcemy. I choć autorka zaznacza, że potrzebne jest do tego co prawda działanie, to Wszechświat tak aranżuje okoliczności, by to czego chcemy, mogło urzeczywistnić się w fizycznym świecie. Poznamy też znaczenie i możliwości Kosmicznej Inteligencji, a także sekret dostrojenia się, wyznaczania i osiągania celów. Każdy z rozdziałów, wypełnionych nie tylko wiedzą psychologiczną, ale również duchowością, a także przykładami z życia, przybliża nas do życia, którego chcemy. Zawarte w rozdziałach ćwiczenia możemy wykonywać wykorzystując miejsce na notatki na końcu strony, a czytelne podsumowania – wracać do najważniejszych kwestii.

I nawet jeśli sceptycznie podchodzimy do kwestii Wszechświata i nieskończonej obfitości, z której możemy skorzystać, to warto przynajmniej przeprowadzić eksperyment, który może odmienić nasze całe życie. Zresztą Hibbert namawia nas do tego, by oczekiwać od Wszechświata dowodu na jego skuteczność – to powinno rozwiać nasze wątpliwości już na wstępnym etapie. A kiedy już ruszymy się do działania, będziemy mogli w pełni docenić ten poradnik i … wysłać autorce butelkę dobrego wina w podziękowaniu za zmianę życia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz