czwartek, 1 czerwca 2023

John Martin Skupiony i wolny. Sześć kroków do twojego sukcesu biznesowego"

Tytuł: Skupiony i wolny. Sześć kroków do twojego sukcesu biznesowego
Autor: John Martin
Wydawnictwo: Studio Emka


Według Głównego Urzędu Statystycznego przeżywalność firm w Polsce w trakcie pierwszego roku działalności, wynosi około siedemdziesiąt procent. Oznacza to, że na trzy firmy w ciągu pierwszego roku upada jedna. Skąd bierze się ta ponura statystyka? Dlaczego przedsiębiorstwa upadają? Równie niekorzystna statystyka jest, jeśli chodzi o cele, między innymi, te noworoczne. Tu niemal dziewięćdziesiąt procent osób zapomina o nich w pierwszym miesiącu po złożeniu obietnicy. Czy faktycznie większość z nas jest skazana na klęskę? Czy możliwe jest w takich warunkach, by zrealizować swoje cele – zarówno te zawodowe, jak i te osobiste? Jakie warunki trzeba spełnić, żeby miało to miejsce?

O tym, jak osiągnąć wolność i zmienić swoje życie tak, by bez problemu osiągnąć sukces biznesowy i osobisty dowiemy się dzięki lekturze książki pt. „Skupiony i wolny. Sześć kroków do twojego sukcesu biznesowego”. Opublikowany nakładem wydawnictwa Studnio Emka poradnik autorstwa Johna Martina przekonuje nas, że jesteśmy w stanie osiągnąć wszystko znacznie łatwiej, jeśli tylko będziemy dostatecznie oddani sprawie – na tyle, by nie paść ofiarą emocji czy pojawiającego się niekiedy zniechęcenia czy wątpliwości. Książka pokazuje, że wystarczy zrobić zaledwie (albo aż) sześć kroków, wystarczy uczynić je częścią swojej codziennej rutyny, by zmienić swoje życie na lepsze i cieszyć się widocznymi zmianami. Te sześć kroków dzieli nasze obecne życie od tego przyszłego, od tego, kim chcielibyśmy być. Tym samym tak naprawdę jest to książka nie tylko dla prowadzących swój własny biznes, ale dla wszystkich, którzy chcą nadać swojemu życiu nową jakość.

Każdy krok to osobny rozdział książki, a pierwszy z nich zachęca do tego, by wyobrazić sobie swój cel. Autor zachęca do tego, by stworzyć najlepszą i możliwie najdokładniejszą (i najpotężniejszą) wizję samego siebie, bowiem stajemy się tym, w co wierzymy. Organizowanie i planowanie to kolejny krok, który musimy zrobić. Uporządkowanie swoich myśli i pomysłów, a następnie zaplanowanie, w jaki sposób tę wizję zrealizować przybliża nas do kolejnych celów i pomaga stawać się lepsza wersją samego siebie. Trzeci krok to czynienie codziennych postępów – dzięki temu nieustannie będziemy posuwali się do przodu, dostrzegając rezultaty własnej pracy. Kolejny rozdział / krok związany jest z podejmowaniem decyzji. Bardzo często mamy z tym problem, bez końca analizując dostępne warianty lub też dokonując wyborów pod wpływem emocji. Tymczasem kluczem do sukcesu jest szybkie podejmowanie decyzji i trzymanie się ich tak długo, jak długo działają na naszą korzyść. Krok piąty związany jest ze świętowaniem zwycięstw, nawet tych niewielkich. Świętowanie motywuje nas do dalszej wytężonej pracy, rekompensuje wyrzeczenia i pozwala skupić się na budowaniu pewności siebie. Krok ostatni, szósty, dotyczy niepoddawania się. Autor podkreśla, że wymaga to treningu, by pozostawać na kursie wówczas, kiedy najmniej tego chcemy, Namawia nas do nawykowego skupiania się na celu i dodaje, że musimy zerwać z marzeniem o sukcesie bez podejmowanie jakiegokolwiek działania w tym kierunku. Podsuwa nawet trzy sposoby, które można wykorzystać, aby dokonywać codziennych postępów i nie poddawać się.

Wszystkie te kroki sprawiają, że jesteśmy w stanie realnie wpłynąć na nasza codzienność, niejako kształtując dzięki temu rzeczywistość. Stosując opisaną przez autora metodę sześciu kroków każdego dnia zauważać zaczniemy drobne zmiany, które przybliżać nas będą do sukcesu. Prosty i zrozumiały dla każdego język książki, praktyczne rady kryjące w sobie wielką moc, to niekwestionowany atut książki. Przejrzysty jej układ pozwala wracać do interesujących nas fragmentów, utrwalając wiedzę i weryfikując sposób działania. Skupieni i wolni, oddani sukcesowi, szybko zaczniemy go osiągać!

1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawa książka. Polecę przyjaciółce, która przymierza się do otwarcia swojego sklepu.

    OdpowiedzUsuń