poniedziałek, 23 maja 2016

Christa O`Leary "Dom pełen harmonii"

Autor: Christa O`Leary


Brak ci energii? Odnosisz wrażenie, że wszystko działa przeciwko tobie? Twój stan zdrowia jest coraz bardziej niepokojący, pogorszyła się nie tylko twoja kondycja fizyczna, ale i psychiczna? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, jeśli masz wrażenie, że w twoje życie wkradł się chaos, to pora zastanowić się, skąd biorą się te wszystkie problemy. Być może winne jest temu otoczenie, w którym przebywasz, pełne nie tylko złych emocji ale i chemii, pochodzącej chociażby z używanych detergentów. Winny jest również brak równowagi oraz spożywane pożywienie – zarówno tempo i godziny przyjmowania posiłków, jak i ilość szkodliwych składników, które wchłaniasz. 

To tylko kilka z możliwych przyczyn istniejącego stanu rzeczy, zidentyfikowanych przez Christę O`Leary, dekoratorkę wnętrz, terapeutkę rodzin oraz ekspertkę, specjalizującą się w ekologii codziennego życia. Jej książka „Dom pełen harmonii”, opublikowana nakładem wydawnictwa Studio Astropsychologii, to nie tylko próba zdiagnozowania zastanej sytuacji, ale i szereg porad oraz wskazówek, dotyczących uzdrowienia siebie i swojego otoczenia. Po książkę powinni sięgnąć czytelnicy borykający się z problemami zdrowotnymi, ze spadkiem energii, z problemami rodzinnymi – autorka pokazuje, w jaki sposób, wdrażając pewne zmiany, można stworzyć życie pełne inspiracji i pasji. Pisze: „zaczniesz dostrzegać, które aspekty twojego obecnego życia są nawykowo toksyczne i destrukcyjne”, zaś ta diagnoza może stać się punktem zwrotnym, szansą na przyjęcie Stylu Życia w Harmonii. 

Czym ten styl jest? Otóż, zdaniem O`Leary, składają się na niego: pełen inspiracji dom, zdrowe ciało, spokojny umysł i wewnętrzne światło, zaś w kolejnych rozdziałach książki autorka prowadzi nas drogą ku upragnionemu celowi, przekonując do zmiany nawyków i rezygnacji ze środków, które wywołują spustoszenie w naszych organizmach. Dowiadujemy się zatem, jak dużą rolę odgrywają w naszym życiu nawyki, także te negatywne, przyjrzymy się ich wpływowi na naszą codzienność, podejmiemy również działania zmierzające do zmiany destrukcyjnych przyzwyczajeń. Filar po filarze stawiać będziemy podwaliny pod Styl Życia w Harmonii, uwalniając nasz dom od toksycznych substancji, poznając szkodliwe produkty i ich zdrowe odpowiedniki. Autorka dokładnie analizuje zawartość popularnych środków, przekazując nam jednocześnie wiedzę na temat popularnych toksyn i możliwości zmniejszenia skutków ich oddziaływania. 

Otrzymujemy również szereg informacji dotyczących drugiego filaru, czyli zdrowego ciała i działań zmierzających nie tylko do pozostania w tym zdrowiu, ale i osiągnięcia optymalnego fizycznego samopoczucia. Przekonamy się, co tak naprawdę znajduje się w pożywieniu i jak te wszystkie czynniki wpływają na nasze zdrowie. Traktując ciało jako pewnego rodzaju system, autorka zaopatruje nas w wiedzę mającą na celu jego sprawne funkcjonowanie, udzielając szeregu porad dotyczących radzenia sobie z toksynami. O`Leary zajmuje się również filarem trzecim, czyli spokojnym umysłem, namawiając nas do poszukiwania wrodzonego stanu równowagi. Pod wpływem autorki zaczniemy obserwować swoje reakcje na typowe bodźce, poszukiwać będziemy spokoju dzięki medytacji, czerpiąc inspirację z kilku wskazanych w książce technik. 

Pracować będziemy ponadto nad czwartym filarem, czyli wewnętrznym światłem, prawdziwą pasją i radością. Dzięki autorce będziemy w stanie pozbyć się naszych blokad, wynikających chociażby z chęci spełniania oczekiwań innych ludzi. To wszystko składa się na niezwykle cenny poradnik, łączący w sobie duchowość (nie mylić z religią) z praktycyzmem „Dom pełen harmonii”. Szczególnie cenny jest dodatek do książki, obejmujący najczęściej spotykane toksyny, zarówno te obecne w detergentach, jak i w środkach do pielęgnacji ciała oraz w pożywieniu, a także sposoby przeciwdziałania ich wpływom. Autorka ponadto dzieli się z nami inspirującymi pomysłami na przyjęcie oraz prostymi i zdrowymi przepisami na smakowite dania. Z każdą stroną, a następnie z każdym ćwiczeniem polegającym na wdrażaniu zdobytej wiedzy w życie, zbliżamy się do osiągnięcia wewnętrznej równowagi, harmonii, a także pełni zdrowia. I już wiemy, iż podtytuł książki „Oczyść mieszkanie, oczyść życie”, to nie tylko puste słowa, ale wskazówka stanowiąca początek zmian!

2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Tak, dlatego polecam. Przede wszytskim z uwagi na gotowe zestawienia toksycznych substacji i pomysłów, czym je zastąpić oraz wskazówek, jak zniwelować ich negatywny wpływ.

      Usuń