niedziela, 29 stycznia 2017

Peter Martin "Historie biblijne w szczegółowych obrazkach"

Autor: Peter Martin
Wydawnictwo: Jedność


Biblia to zbiór ksiąg o wielkim znaczeniu dla każdego chrześcijanina. Tak naprawdę jednak to nie tylko Święta Księga będąca świadectwem Boga, ale i wiekopomne dzieło pełne ukrytych znaczeń oraz fascynujących historii, intrygujących ludzi niezależnie od kręgu kulturowego. Może ona służyć też jako wielka pomoc w przekazywaniu dzieciom swojego systemu wartości, w tłumaczeniu wielkości Pana. Zbyt często bowiem zakładamy, że młody człowiek będzie w przyszłości kierował się takimi zasadami jak my, że będzie dobrym chrześcijaninem, katolikiem. Tymczasem tę miłość do Jezusa, etyczne zasady, miłość do bliźniego trzeba w dziecku zaszczepić, od najwcześniejszych lat zapoznając je z biblijnymi opowieściami, z ważnymi dla każdego chrześcijanina postaciami.

Doskonałym sposobem, by przybliżyć dziecku historię chrześcijaństwa, by wciągnąć go w przygodę z Bogiem – przygodę trwająca całe życie, jest lektura dopasowanych do poziomu dziecka książek. Jedną z takich pozycji jest książka „Historie biblijne w szczegółowych obrazkach”, autorstwa Petera Martina ze wspaniałymi ilustracjami Len Epstein. Pozycja opublikowana nakładem Wydawnictwa Jedność jest nie tylko nowatorskim ujęciem biblijnych opowieści, ale również – poprzez aktywizację dzieci i rodziców – jej lektura może zamienić się we wspaniały, wspólnie spędzony czas.


Na stronach książki znajdziemy dwanaście historii biblijnych zilustrowanych pełnymi szczegółów rysunkami. Język dostosowany do poziomu dziecka sprawia, że po książkę mogą sięgnąć samodzielnie uczniowie w wieku wczesnoszkolnym, a przy pomocy rodziców czy opiekunów zgłębiać mogą ją również młodsze dzieci. Zarówno maluchy jak i dzieci w wieku szkolnym, szczególnie te przygotowujące się do przyjęcia komunii świętej, z pewnością docenią możliwości, jakie praca z książką daje. Na dzieciaki czeka bowiem wiele gier i zagadek wymagających spostrzegawczości. Podczas poznawania historii i poszukiwań fragmentów postaci czy wybranych elementów na ilustracji dzieci ćwiczą umiejętność koncentracji, a także percepcję wzrokową, która pomaga w realizacji takich czynności, jak pisanie, czytanie, układanie puzzli, wykonywanie zadań matematycznych.


Dzieci będą miały możliwość zapoznać się z opowieścią o Noem, poznają Abrahama, człowieka głębokiej wiary, a także jednego z jego prawnuków – Józefa. Na stronach książki pojawia się również Mojżesz, młody pasterz Dawid, który zwycięża w walce z olbrzymem Goliatem. Młodzi czytelnicy są również świadkami składania przez króla o imieniu Jehu darów władcy Salmanasarowi III, a także spotykają trzech młodych mężczyzn, którzy odmówili pokłonu posągowi babilońskiego boga. Dzieci odwiedzają również Betlejem, poznają Pana Jezusa, uczestniczą też w Drodze Krzyżowej i są świadkami głoszenia Dobrej Nowiny. Wszystkie te zajmujące opowieści wzbudzają zainteresowanie i skłaniają do zgłębiania przytoczonych faktów, a także zapraszają do dalszej zabawy. Zamieszczone na końcu książki podpowiedzi pozwalają zweryfikować rezultaty swoich poszukiwań, można je również potraktować jako wskazówkę pozwalającą dziecku rozpocząć ćwiczenie.

Zarówno treść książki – piękne historie biblijne – jak i barwne i szczegółowe ilustracje, twarda oprawa, sprawiają iż publikacja staje się wspaniałym prezentem oraz sposobem na przybliżenia dziecku podstaw wiary chrześcijańskiej.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz