wtorek, 31 stycznia 2017

Vi Keeland „Gracz”

Tytuł: Gracz
Autor: Vi Keeland
Wydawnictwo: Kobiece„Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje” – pisał Fiodor Dostojewski, zaś historia wielu ludzi potwierdza prawdziwość tych słów. Człowiek bowiem nawet sam nie jest świadomy tego, jak bardzo jest silny i jak wiele może znieść. I choć niekiedy wszystko wydaje się być przeciwko niemu, choć wieje mu w oczy wiatr, on powstaje z kolan silniejszy. Czasami jednak taki upadek nie tylko dodaje nam mocy, ale i pozostawia w naszym sercu głęboką rysę, która nie pozwala nam zaangażować się emocjonalnie w relacje z ludźmi. Chronimy się tym samym przed zranieniem, ale i odbieramy sobie przyjemność oraz poczucie zaspokojenia płynące z faktu, że kochamy i jesteśmy kochani.

Taką barierą otoczyła się Delilah Maddox, córka znanego futbolisty i dziennikarka sportowa. Odkąd jej narzeczony Drew zginął w wypadku, nie dopuszcza do siebie głębszych uczuć. Pielęgnuje wspomnienia o ukochanym, tłumiąc ból intensywną pracą. Zwieńczeniem jej zawodowego zaangażowania jest awans, zaś przed nią pierwszy wywiad przeprowadzany z jednym z członków drużyny futbolowej – Brody`m Eastonem. Rozmowa w męskiej szatni ma dość nieoczekiwany przebieg, a znany ze swojej przekornej natury gracz postanawia … w pełni się przed nią obnażyć. Co chciał osiągnąć zawstydzając dziewczynę? Wszystko wskazuje na to, iż jego celem nie było sabotowanie pracy Delilah, ale zwrócenie jej uwagi. Brody jest bowiem przyzwyczajony do uwielbienia widocznego w oczach fanek i do tego, że same zgłaszają chęć spędzenia z nim nocy. Delilah jednak jest inna – chociaż Brody jej się podoba, to ona szuka czegoś innego w życiu, z pewnością nie jednorazowej przygody. Nie przewidziała jednak tego, że jej postawa jeszcze bardziej zaintryguje futbolistę i wzbudzi w nim pożądanie…

O tym, jak potoczą się losy tej pary pozornie różniących się od siebie ludzi, przekonamy się dzięki wciągającej powieści erotycznej „Gracz”. Vi Keeland, w opublikowanej nakładem Wydawnictwa Kobiecego książce, nie ogranicza się jednak wyłącznie do pełnych pikanterii seksualnych zbliżeń. Wręcz przeciwnie – seks stanowi zaledwie jeden z elementów książki, w której znajdziemy ludzkie tragedie, ból po stracie, zawiedzione zaufanie, problem narkotykowy oraz wspaniały przykład troski i lojalności. Odsłaniając się przed sobą, Brody i Delilah ze zdziwieniem odkrywają, że tak naprawdę niewiele ich dzieli, oboje maja również za sobą tragiczne związki. I choć okładka sugeruje treść aż skrzącą się pożądaniem, to tak naprawdę otrzymujemy pełną głębi powieść z erotycznym podtekstem, która zachwyci zarówno tspragnionych miłości, jak i te osoby, które mogą pochwalić się udanym życiem osobistym – być może znajdą tu inspiracje, by uczynić go jeszcze lepszym.

Brody chyba sam jest zaskoczony swoją decyzją i deklaracją stałego związku. Nie spodziewał się, że po Willow jeszcze kogoś pokocha. Już dawno pogodził się co prawda z jej odejściem, ale wciąż wspomnienia budzą w nim gwałtowne uczucia – nie tylko miłości, ale i nienawiści. Nadal jednak odwiedza staruszkę, babcię Willow, która w przeszłości wzięła go pod swoje skrzydła, wspomagając ojca w opiece nad chłopakiem. Utrata wnuczki również dla niej była szokiem, choć teraz przebywając z demencją w domu opieki, wspomina ją coraz częściej, jakby dziewczyna nigdy nie zniknęła z ich życia. I rzeczywiście – pewnego dnia Willow wraca. Czy Brody będzie na tyle silny, by jej się oprzeć? Czy jego uczucie do Delilah jest na tyle silne, że dziennikarka wygra z jego pierwszą, wielką miłością? Przekonamy się o tym sięgając po „Gracza”, który pobudza fantazję, inspiruje, ale i przekonuje, że nie warto zamykać się na miłość, że każde uczucie jest inne, co nie znaczy, że jest gorsze. Autorka oddając narrację Delilah, Brody `emu i Willow umożliwia nam doświadczanie tych samych emocji, które są obecne w życiu bohaterów. Wkraczamy w ich świat, żyjemy ich problemami i z nimi cierpimy, odczuwamy też palące pożądanie. Intrygującej fabule towarzyszą bowiem plastyczne opisy i niezwykłe akty zbliżeń, pozbawione pruderii, które w żaden sposób nie przekraczają granic dobrego smaku. Po przeczytaniu warto tę książkę podrzucić również partnerowi i zaprosić go … do gry!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz