poniedziałek, 29 stycznia 2018

Abby Wynne "Życie, które pokochasz"

Tytuł: Życie, które pokochasz
Autor: Abby Wynne
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii


Wielokrotnie, analizując swoje życie, zadajemy sobie pytanie, dlaczego inni mają lepiej niż my, dlaczego jednym się udaje, a my wciąż ponosimy porażkę za porażką. Cudowne rodziny, wielkie domy, pełne konta i satysfakcjonująca praca w pakiecie z dobrym zdrowiem – to wszystko przydarza się innym ludziom, tylko nie nam. Dlaczego tak się dzieje? Co – pomijając oczywiste kwestię, jak majętni rodzice, spadki, dobre geny – różnicuje tak bardzo społeczeństwo? Dlaczego w jednym przypadku los (i fortuna) wydają się jednym sprzyjać, inni zaś ponoszą dotkliwe konsekwencje wszystkich swoich starań? 

Na te pytania, które raz po raz sobie zadajemy, stara się odpowiedzieć w swoim poradniku Abby Wynne, szamańska psychoterapeutka, uzdrowicielka energetyczna, irlandzka autorka i nauczycielka. Jej książka pt. „Życie, które pokochasz. Jak zawsze czuć się dobrze”, opublikowana nakładem Wydawnictwa Studio Astropsychologii, to wyjątkowy poradnik, który nie tylko dostarcza wspomnianych odpowiedzi, ale podaje sposoby, które możemy wykorzystać, by zmienić swoje życie. „Mogę ci obiecać, że na pewien sposób kształt lub forma mojej książki zmieni twoje życie – o ile zapewnisz własnemu życiu zgodę na dokonanie zmian. Jedynym, co stoi między tobą a twoim dobrostanem, jesteś ty sam” – taką deklarację składa autorka wyjaśniając, dlaczego jej publikacja różni się znacząco od innych poradników dostępnych na rynku i dlaczego warto po nią sięgnąć, a co więcej – dlaczego działa. Podkreśla jednak, że jesteśmy jedynymi osobami, które w swoim życiu mogą coś zmienić, mimo iż impuls może pochodzić właśnie z książki, to naszym zadaniem jest go właściwie wykorzystać. Dlatego też sięgając po poradnik warto być świadomym, że jeśli liczymy na cudowną odmianę losu za sprawą jego lektury – jesteśmy po raz kolejni skazani na porażkę. Tylko te osoby, które naprawdę są zdeterminowane mogą książkę wykorzystać, licząc się z konsekwencjami tych zmian, które – pomimo opuszczenia strefy komfortu i lęku z tym związanego – będą z pewnością korzystne. 

Książka składa się z trzech części, w których poszczególny rozdziały składają się na pewien proces, na podróż w głąb siebie po to, by móc zmienić przede wszystkim swoją osobę, zanim zaczniemy zmieniać swoje życie. Ta podróż pozwoli nam określić, kim tak naprawdę jesteśmy i jakie role społeczne odgrywamy, poznamy takie pojęcia, jak: ego, energia sił życiowych i przepływ tej energii. Dowiemy się, że istnieje niewidzialna dla nas warstwa energii, która wpływa na wszystkie nasze relacje i przekonamy się, jak niezdrowe stosunki z otoczeniem wpływają negatywnie na wspomnianą energię.

Autorka dokładnie tłumaczy, że prawdziwą sztuką jest tak naprawdę osiągnięcie dobrostanu i objaśnia, kiedy jest to możliwe. Kluczem do sukcesu jest tu przede wszystkim uzdrowienie samego siebie – dowiemy się zatem, jak zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem fizycznym i nawiązać z nim prawdziwy kontakt. To doprowadzi nas do wzrostu poczucia własnej wartości, pewności i wiary w siebie, co pośrednio pomoże również w pracy nad uzdrawianiem relacji z innymi. W kolejnych rozdziałach dowiemy się również, jak w osiągniętym dobrostanie pozostać, czyli w jaki sposób dalej pracować nad ciałem fizycznym, emocjonalnym i psychicznym tak, by zmiana była trwała. 

Ta ścieżka zmian, którą podążamy, nie byłaby efektywna, gdyby nie liczne ćwiczenia proponowane przez autorkę, które pomagają nam dotrzeć do prawdy / prawdziwych źródeł problemu / znaleźć rozwiązanie w nas samych. Abby Wynne nie obiecuje, że droga do zmiany jest łatwa, wymaga ona wielokrotnie zmierzenia się z bolesną prawdą o sobie, a także podejmowania wyzwań, co do których nie jesteśmy przekonani lub nie jesteśmy na nie gotowi. Dla tych osób, które nie są w stanie samodzielnie dokonać przełomu w swoim życiu, autorka adresuje materiały zamieszczone na końcu książki, dotyczące wyboru właściwej formy terapii i terapeuty, a także podaje propozycje dodatkowych lektur. Jestem jednak przekonana, że wnikliwe przestudiowanie książki i aktywna z nią praca zaowocuje pozytywnymi efektami – nasze życie będzie nareszcie takie, jakie sobie wymarzyliśmy!


Książka zrecenzowana dzięki Sztukater.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz