piątek, 28 września 2018

Kulturalna jesień we Wrocławiu


Jesień to czas, kiedy można złapać jeszcze wiele promieni słońca i wybrać się na spacer wśród złotych, spadających z drzew liści i kasztanów. Ma to swój urok, który sprawia, że jesienią warto podróżować do ciekawych miejsc w Polsce. Chcąc wybrać się o tej porze roku do jakiegoś interesującego miasta, warto wziąć pod uwagę Wrocław. Stolica turystycznego i kulturalnego Dolnego Śląska zaprasza nas wieloma atrakcjami. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? 

Atrakcje kulturalne na jesień 2018 

Chcąc wybrać się we Wrocławiu na ciekawe wydarzenia można w pierwszej kolejności zainteresować się Festiwalem Teatralnym Dialog, który jest świetnym pomysłem dla każdego kto lubi teatr, chce poznać znane osobistości z całego świata z nim związane i chce podyskutować o nowych i popularnych sztukach teatralnych. Innym ciekawym wydarzeniem jest Avant Art Festival zogniskowany wokół tańca i muzyki eksperymentalnej. Jest to wydarzenie dedykowane osobom, które ciekawi sztuka w niekonwencjonalnym wydaniu. 
Wśród eventów godnych uwagi warto zainteresować się wydarzeniem American Film Festival, które ma na celu przegląd amerykańskiego kina współczesnego. We wrocławskich kinach czeka wówczas na widzów wiele ciekawych propozycji, wokół których następnie toczą się zaangażowane dyskusje. Ciekawy jest też Międzynarodowy Festiwal Opowiadania, na którym można poznać wiele nowych propozycji krótkiej formy literackiej. Natomiast wśród wydarzeń branżowych nie sposób pominąć Dolnośląskiego Festiwalu Architektonicznego DOFA, w ramach którego odbywają się wystawy, wykłady i seminaria, a także koncerty. 


A może warto też przy okazji poznać miasto? 

Oczywiście obok licznych wydarzeń kulturalnych warto przyjechać do Wrocławia chociażby po to, aby poznać samo miasto, które ma naprawdę wiele do zaoferowania. Na pewno na uwagę zasługuje piękny Rynek wraz z całym obszarem Starego Miasta, a także liczne obiekty sakralne, takie jak chociażby kościół św. Elżbiety. Warto zainteresować się wspaniałym wrocławskim ratuszem, a także zapraszającymi alejkami parkami, takim jak Park Południowy, Afrykarium czy też niezwykła Papugarnia. 


Wygodny hotel blisko rynku we Wrocławiu 

W samym Wrocławiu znalezienie odpowiedniego miejsca nie powinno być szczególnie problematyczne, jednak aby mieć wszędzie blisko warto wybrać hotel blisko Rynku. Nocowanie w samym centrum miasta jest zawsze miłym doświadczeniem. Godnym polecenia obiektem jest Q Hotel Plus Wrocław, który stanowi luksusową propozycję dla osób, które chcą spędzić swój wyjazd wygodnie, w obiekcie wysokiej klasy. Dzięki lokalizacji w samym centrum jest to nie tylko doskonała baza wypadowa do zwiedzania i uczestniczenia w różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych, ale także zaciszne miejsce, w którym będziemy mogli wypocząć. Hotel sprawdzi się świetnie w przypadku krótszego pobytu - na przykład na weekend - a także dłuższych pobytów. Dodatkowo, na terenie obiektu znajduje się Restauracja Questa, którą wspomniano w kulinarnych przewodnikach i cenione ze względu na doskonały smak potraw. Tę restaurację też warto odwiedzić. 


Polecam zapoznać się z ofertą Q Hotel Plus Wrocław na stronie obiektu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz