niedziela, 31 lipca 2022

Brwi idealne

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Zbyt rzadko jednak mówi się o tym, że równie ważna jest ich oprawa. Dlatego warto szczególnie dbać zarówno o brwi, jak i rzęsy, a regularna pielęgnacja może sprawić, że oczy staną się naszą ozdobą.

Kształt brwi

Najistotniejsze w brwiach jest ich kształt i kolor. Dopasowanie zarysu brwi do kształtu twarzy może sprawić, że oczy będą wydawały się mniejsze lub większe, skorygować wysokość czoła czy też odwrócić uwagę od mocno zarysowanej linii żuchwy. Przerzedzone, zbyt mocno wyskubane brwi odeszły już do lamusa, wciąż jeszcze jednak popełniamy błędy przy ich formowaniu. Jaki zatem kształt będzie dla nas najlepszy? Przed przystąpieniem do regulacji brwi musimy się zastanowić, jaki mamy owal twarzy, a także rozstaw oczu. Równie ważne jest, aby nie powielać ich zarysem kształtu twarzy, dlatego – na przykład – przy okrągłej twarzy brwi powinny mieć ostre kanty, zaś ostre rysy łagodzimy zaokrąglonym kształtem łuku.

Początek brwi wyznaczamy przykładając pędzelek, patyczek wzdłuż skrzydełek nosa i wewnętrznych kącików oka w linii prostej, tak by koniec nie dotykał brwi. Łuk wzniesienia brwi powinien znajdować się w odległości 2/3 od początku brwi i być ich najwyższym punktem (nie może być zbyt ostry i powinien się zwężać ku końcowi). Koniec brwi wyznaczamy prowadząc linię od skrzydełek nosa przez zewnętrzny kącik oka. Tu brew powinna być cieńsza i zajmować 1/3 długości.

Regulacje łuku brwiowego wykonuje się metodą mechaniczną. Lewą ręką naciągamy skórę łuku brwiowego – kciukiem i środkowym palcem, pęsetę do regulacji trzymamy w prawej dłoni, pod kątem ostrym do powierzchni płaszczyzny regulacji. Regulacje przeprowadzamy od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa (im szybsze ruchy przy tym wykonujemy, tym zabieg jest mniej bolesny). W pierwszej kolejności oczyszcza się części skóry bliżej gałki ocznej, stopniowo zbliżając o łuku brwiowego, nadając mu odpowiedni kształt.

Regulację brwi można przeprowadzić również za pomocą wosku stałego. Łuki brwiowe wyczesuje się szczoteczką, w celu oddzielenia włosków zbędnych dla ostatecznego kształtu. Na powieki kładziemy kompresy. Malutkim pędzelkiem lub patyczkiem nakładamy cienki pasek wosku zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, zaczynając od kąta wewnętrznego oka do zewnętrznego. Lewą ręką napinamy skórę, rozciągając ją pomiędzy palcami. W tym czasie palcem prawej ręki przyciskamy delikatnie wosk do skóry i po chwili zrywamy pasek. Wykonując depilację brwi tym sposobem idealnie usuniemy wszystkie niepotrzebne włoski, niestety w ten sposób nie można nadać brwiom idealnego kształtu – do tego najlepsza jest po prostu pęseta.

Kolor brwi

Dobór koloru jest równie ważny, jak kształt brwi. Zawsze powinien być on zgodny z naszą karnacją i kolorem włosów Brwi powinny być widoczne, ale nie za bardzo ciemne, bowiem takie wyglądać będą nienaturalnie. Osoby o jasnych włosach mogą przyciemnić brwi o dwa tony, natomiast te o ciemnej oprawie oczu powinny pozostać przy swoim naturalnym odcieniu. Ewentualnie mogą sięgnąć po nieco jaśniejsze od naturalnej barwy kosmetyki do brwi.

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków koloryzujących – możemy wybierać zarówno wśród kredek, jak i cieni czy żeli. Niezależnie po jaki rodzaj sięgniemy starajmy się podczas koloryzacji robić to tak, jakbyśmy dorysowywali następne włoski. Doskonale sprawdzi się tu kredka lub cienki pędzelek.

Pielęgnacja brwi

Kształt i kolor są niezwykle ważne, ale należy również zadbać o odpowiednią pielęgnację brwi. Ważne, by pamiętać o codziennym demakijażu, bowiem ten rytuał ma ogromny wpływ na to, w jakim stanie będą nasze brwi. Dlatego warto stosować środki specjalnie przeznaczone do demakijażu, sięgając po kosmetyki łagodne dla oka, bogate w witaminę A i B12. Alternatywnie, do demakijażu można użyć oliwki aloesowej do pielęgnacji dzieci lub oliwy z oliwek.

Warto również sięgnąć po odżywki na porost włosów, wspomagające m.in. osoby o skąpej oprawie oczu czy ubytkach brwi oraz kobiety po chemioterapii. Stosując taką odżywkę warto być jednak wytrwałym, bowiem efekty pojawiają się po kilku tygodniach (6 – 8 tygodni). Odżywki nakładamy na brwi szczoteczką. Po zakończonej kuracji, dla podtrzymania efektów, warto stosować odżywkę co kilka dni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz