wtorek, 31 maja 2016

Barbara Wren "Uzdrawianie komórkowe"

Autor: Barbara Wren


Coraz więcej mamy wokół siebie „gadających głów”, coraz więcej ludzi przyznaje sobie prawo do tego, by nam mówić, jak należy żyć. Światłe rady spływają do nas z telewizyjnego odbiornika, gazety wprowadzają kolejne mody na zdrowe produkty – diametralnie różniące się od tych, które zachwalały pól roku wcześniej, lekarze prześcigają się w przepisywaniu antybiotyków czy innych specyfików, które rzekomo mają przywrócić nam dobrą kondycję. Problem w tym, że wcale nie odczuwamy poprawy, a nawet mamy wrażenie, że od natłoku sprzecznych zazwyczaj informacji cierpi nie tylko nasze ciało, ale i dusza. 

„Na Zachodzie jesteśmy ofiarami największego oszustwa. Nauczono nas, że aby osiągnąć mądrość i wiedzę, powinniśmy szukać ich w świecie nas otaczającym (…). Nikt nigdy nie powiedział nam, że możemy ich szukać wewnątrz siebie” – pisze Barbara Wren, założycielka College of Natural Nutrition, autorka technik uzdrawiania i odnowy biologicznej oraz nowego podejścia do odżywiania. Namawia ona do spojrzenia nie na otaczający nas świat, ale w głąb siebie, do poszukiwania najlepszych dla nas rozwiązań, do osiągnięcia harmonii. Po książkę powinny szczególnie sięgnąć osoby, które już od lat borykają się z problemami zdrowotnymi, a pomimo dostępnych środków farmaceutycznych brak jest widocznej poprawy, a także ci czytelnicy, którzy zwracają uwagę na swój rozwój i traktują organizm holistycznie. 

Wren przekonuje, że zarówno szczęście, jak i zdrowie należą się każdemu i – co więcej – są dla niego dostępne. Kluczem do dobrej formy jest jednak wykorzystanie swojego potencjału, wówczas bowiem zrozumiemy, iż wszystkie choroby można wyleczyć od wewnątrz. Autorka udowadnia to stwierdzenie w kolejnych rozdziałach książki, dokładnie przy tym tłumacząc czym jest ludzki potencjał i w jaki sposób można rozwijać swoje życie. Zwraca ponadto uwagę na miejsce i czas, w którym jesteśmy obecnie, a konkretnie, w którym znajduje się nasza planeta. Nie dość bowiem, że pole magnetyczne Ziemi staje się coraz słabsze, to zwiększa się prędkość wibracji, rezonans Ziemi, podobnie jak większa jest aktywność fotonów, a co za tym idzie – ilość dostępnego światła. Te wszystkie zmiany nie pozostają bez znaczenia dla naszego organizmu, musimy zatem otworzyć swój umysł, jak i swoje ciało na nowe doznania, warunki i wydarzenia. 

Lektura książki przynosi wiele cennych informacji oraz porusza tematy, które dotychczas nie doczekały się wielu opracowań, a które intrygują i zmuszają do zastanowienia się. Autorka podkreśla, jak istotne jest utrzymanie prawidłowej równowagi pH w ciele, szukając powiązań pomiędzy zakwaszeniem organizmu a trawieniem jedzenia. Pisze również o roli temperatury i jej wpływie na równowagę organizmu, o znaczeniu minerałów, a także o szczepionkach. 

Wraz z Wren przeanalizujemy, w jaki sposób nasze ciało przechowuje wiadomości z Wszechświata, odpowiadając przy tym na pytanie, co sprawia, że jesteśmy odwodnieni. Dokładnie omawia również reakcję organizmu na odwodnienie, zwracając uwagę na fakt, iż przechodzi ono w tryb podwyższonej gotowości, m.in. zwiększając produkcję cholesterolu. Czytamy również o gruczołach dokrewnych, o nienasyconych kwasach tłuszczowych, takich jak Omega-3 i Omega-6 oraz o rytmach natury i ich wpływie na nasze ciało. 

Wren prezentuje również zasady pomocne przy uzdrawianiu, obejmujące prace z ciałem poprzedzone zrozumieniem procesów, jakie w nim zachodzą. Pisze ponadto o żywiołach występujących w medycynie chińskiej (Drewno, Ogień, Ziemia, Metal, Woda), z których każdy odpowiada konkretnej porze roku, przytaczając przy tym przykłady braku ich równowagi. To wszystko składa się na pierwszą, merytoryczną część książki, pozwalającą zrozumieć lepiej działanie naszego organizmu oraz to, w jaki sposób jest on powiązany z otoczeniem. W części drugiej poszukujemy natomiast odpowiedzi w jaki sposób uzdrowić siebie, jak sobie pomóc w oparciu o analizę własnej historii i przy użyciu prostych technik. 

Poradnik Barbary Wren daleki jest od nakłaniania do przyjęcia określonego sposobu myślenia czy postępowania. Wręcz przeciwnie – autorka zwraca uwagę na rozbieżne poglądy naukowców, wielość opinii oraz na manipulacje służące wzbogacaniu się koncernów farmaceutycznych. Dlatego też zachęca do wsłuchania się w siebie, w swoje ciało, do poszukiwania równowagi oraz odpowiedzi na kluczowe pytania nie w świecie zewnętrznym, ale w sobie. Jest bowiem przekonana, że to my mamy klucz do naszego zdrowia, a jej zadaniem jest wyłącznie pomóc nam go odnaleźć. Tym samym „Uzdrawianie komórkowe” nie jest oparte na żadnej ideologii, nie przekonuje wyboru jednej słusznej opcji ale otwiera nasze oczy na szerokie spektrum możliwości, jakie się w nas kryją. Prosty język sprawia, że przekaz Wren jest czytelny dla wszystkich grup odbiorców, zaś stanowiące integralną część książki dodatki: analiza trzech przypadków zaburzeń stanu równowagi wraz z ich interpretacją oraz szczegółowe informacje na temat właściwości jodu, pozwalają jeszcze lepiej zrozumieć powiązania pomiędzy poszczególnymi elementami środowiska wewnętrznego i zewnętrznego. Składający się na spójną całość poradnik może pomóc nam w zmianie, nie tylko obejmującej poprawę kondycji, ale zwiększenie jakości naszego życia. I nawet, jeśli w chwili obecnej nie cierpimy na poważne dolegliwości, to warto a mistrzem Kochanowskim powtórzyć: „Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz”, skupiając się na działaniach prewencyjnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz