wtorek, 9 maja 2017

Michał Wawrzyniak "Nie interesuje mnie bycie zwykłym człowiekiem"

Autor: Michał Wawrzyniak 
Wydawnictwo: HELION 


Chciałbym być bogaty. Chciałbym mieć pracę, w której będę się realizował. Chciałbym mieć dom z basenem, willę z ogrodem, a nawet prywatną wyspę. Chciałbym mieć szerokie grono przyjaciół. Chciałbym, być niezwykłym człowiekiem. Zaraz, zaraz, czy na pewno chcesz nim być? Zastanów się, bowiem bycie niezwykłym człowiekiem, spełnianie swoich marzeń kosztuje i na pewno nie zapewni ci tego leżenie na kanapie i narzekanie. Będziesz musiał wykazać się sporą dozą autorefleksji, skończyć z marnowaniem czasu i użalaniem się nad sobą, a w zamian za to … działać! Tylko działanie, właściwie ukierunkowane na dodatek, jest w stanie przybliżyć cię do realizacji celów, tylko ono jest drogą do życia, jakie naprawdę chcesz prowadzić. Oznacza to jednak konieczność opuszczenia swojej strefy komfortu, a także konieczność podejmowania niepopularnych niekiedy decyzji, rezygnacji z szybkich przyjemności czy niektórych znajomości. Jesteś na to gotowy? 

Jeśli odpowiedziałeś na to pytanie twierdząco, w staniu się takim człowiekiem pomóc może ci Michał Wawrzyniak. Ten znany na rynku szkoleniowym oraz w polskiej blogosferze coach, założyciel organizacji MentalWay wybudzający z uśpienia i zachęcający do działania, daje ci szanse, by wieść życie, jakiego pragniesz. Jego książka „Nie interesuje mnie bycie zwykłym człowiekiem”, opublikowana nakładem wydawnictwa Helion nie sprawi co prawda, że na twoim koncie znajdzie się nagle milion dolarów (czemu tak mało, zapytasz), ale pomoże ci znaleźć sposób, na ich zarobienie. Kontrowersyjny styl autora, kojarzący się niekiedy z coachingiem prowokatywnym, mimo iż może oburzać, to bez wątpienia podrywa nas z kanapy i wzbudza w nas wewnętrzną niezgodę na to, by wciąż żyć w taki sposób, w jaki żyjemy obecnie. Ten wyjątkowy poradnik służy autorefleksji, a także umożliwia rzetelną ocenę sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Daje też nadzieje na to, że – niezależnie z jakiej pozycji startujemy – jesteśmy w stanie wiele osiągnąć, bowiem w dłuższej perspektywie liczy się tylko to, co robimy, jakimi umiejętnościami dysponujemy i jak bardzo jesteśmy wytrwali. 

Podążając za konstrukcją książki, swoją drogę do celu podzielimy na etapy, skupiając się na naszej codziennej egzystencji i oczekiwaniach (filar pierwszy), na szczęściu i podejściu różnych ludzi do życia (filar 2) oraz na różnych aspektach pracy i kariery (filar 3). Ostatni, czwarty filar (czwarta część książki), pozwoli nam odpowiedzieć na pytanie: jak sprawić, żeby ludzie o nas mówili? A wszystko to dlatego, że – jak dochodzimy do wniosku po lekturze – nie opłaca się bycie szarym, nijakim i cichym. Dlatego też, zamiast szukać wymówek w swoim pochodzenia, braku zasobów finansowych czy czasu, po prostu … weź się do pracy! Również tej najcięższej – pracy nad sobą. Pomaga w tym nie tylko lektura książki, ale również dalsze zgłębianie tematu, chociażby dzięki linkom, które przywołuje autor, czy też dzięki szkoleniom w MentalWay o których opowiada, przybliżając jednocześnie swoją własną drogę. 

Wydaje się zbyt piękne, żeby było prawdziwe? Z dużą dozą sceptycyzmu podchodzisz do tej pozycji? Zanim wydasz na nią wyrok zastanów się, dlaczego jesteś w miejscu, gdzie się właśnie znajdujesz, wciąż narzekając na wszystko i wszystko negując. Może tylko dlatego tkwisz w bylejakości, w długach, w mało satysfakcjonującym związku czy pracy, że nigdy nie sięgnąłeś po taki poradnik, jak ten Wawrzyniaka? Może zatem, zamiast mechanicznie skreślać „Nie interesuje mnie bycie zwykłym człowiekiem” z listy lektur, sięgniesz po nią i wspólnie z autorem spróbujesz zmienić swoje postrzeganie świata, myślenie, a następnie opuścisz strefę komfortu i ruszysz do działania. Przecież dasz radę, wszak nie interesuje cię bycie zwykłym człowiekiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz