piątek, 12 maja 2017

Anna Gruszczyńska i Toon De Knock "Ja. Wersja 2.0"

Autor: Anna Gruszczyńska i Toon De Knock
Wydawnictwo: SQN


Każdego dnia, kiedy analizujemy swoje życie i dochodzimy do wniosku, że tak naprawdę dalekie jest od ideału, mamy ochotę wcisnąć przycisk „delete” i ponownie zapisać karty swojej przeszłości. W jakim miejscu byłabyś, gdyby można było cofnąć czas? Tak naprawdę nie ma sensu roztrząsać tej kwestii, bowiem – poza wyciąganiem wniosków z popełnionych błędów – nic to nie daje. Co więcej, wypełnia cię złą energią i nie pozwala ruszyć do przodu. Lepiej zastanowić się, co możesz zrobić dziś, nad czym musisz popracować, co zmienić i wówczas wykasować swój twardy dysk i … ruszyć do przodu!

W tej podróży ku udoskonalonej wersji swojej osoby może towarzyszyć ci książka „Ja. Wersja 2.0”, będąca niezwykle oryginalnym poradnikiem autorstwa Anny Gruszczyńskiej i Toona De Knocka. Opublikowana nakładem Wydawnictwa SQN książka, jest swego rodzaju zeszytem ćwiczeń, w którym autorzy angażują czytelników w treści, które tworzą, poprzez wprowadzenie różnego rodzaju zadań do wykonania. Pozostawiają miejsce dla twojej kreatywności, dla przemyśleń i planów, dzięki czemu książka może stać się nie tylko drogą do samodoskonalenia, ale i sposobem na wyrażenie siebie, czy na śledzenie swoich postępów. Dzięki połączeniu treści merytorycznych z warsztatowym charakterem książki, możesz pracować nad sobą w trakcie lektury, możesz ustalić najkrótszą drogę do realizacji swoich celów czy … rozpocząć detoks cukrowy. Autorzy podeszli bowiem do tematu holistycznie, postrzegając twoją osobę nie tylko przez pryzmat kariery zawodowej, ale i innych sfer życia. 


Pamiętając o tym, że każda (nawet najmniejsza) zmiana pociąga za sobą kolejne, autorzy zachęcają do posuwania się do przodu krok za krokiem i do systematycznej pracy nad sobą. Dowodzą, że dzień po dniu, wprowadzając niewielkie modyfikacje do swojego sposobu odżywiania się czy stylu życia, jesteśmy w stanie osiągnąć wspaniałe efekty. Jeśli zatem jesteś gotowa na te zmiany (tak, tak, będziesz musiała opuścić swoją strefę komfortu, choć gwarantuje, że będzie to proces bezbolesny), to czas na aktualizację twojego oprogramowania. Na kolejnych stronach tego poradnika dowiesz się, jak być efektywną i szczęśliwą, jak utrzymywać dobre relacje z otoczeniem, jak zadbać o efektywną komunikację oraz o swoje ciało. Odzyskasz harmonię i spokój ducha, zaczniesz mądrze gospodarować swoim czasem i pieniędzmi, przekonasz się także, jak spektakularne efekty przyniesie rozbudzenie wyobraźni. 

Autorzy namawiają do tego, by potraktować swój mózg jak najmodniejszy smartfon, który niestety przez lata używania przestał być funkcjonalny, nagromadziło się w nim zbyt dużo aplikacji, a także wirusów, które przeszkadzają bądź nawet uniemożliwiają efektywną jego eksploatacje. Czas zatem na małe sprzątanie i weryfikacje, czy na pewno wszystkie znajdujące się w telefonie /mózgu informacje i aplikacje są niezbędne, a także na wgranie aktualizacji tych pozostających. Autorzy przeprowadzają nas przez sześć etapów aktualizacji, sześć sfer, o które warto zadbać. Nie tylko dowiesz się, kim naprawdę jesteś i nauczysz się rozróżniać twoje pragnienia od oczekiwań innych, ale i przekonasz się do sportu i korzyści z niego płynących, nauczysz się gospodarować środkami finansowymi i wyrobisz w sobie pozytywne nawyki oraz żelazną dyscyplinę.


Książka „Ja. Wersja 2.0” pomaga w pracy nad sobą, staje się towarzyszem i świadkiem procesu zmian, motywuje do dalszej pracy i wspiera na każdym kroku. Przyciąga do publikacji już sama forma poradnika, który jest prawdziwą perełką dla wszystkich kinestetyków uczących się poprzez działanie, ale również dla wzrokowców, bowiem nie brakuje tu inspirującej grafiki, zabawnych ilustracji, tabel i wypunktowań, a wszystko po to, by zmobilizować nas do aktywności. Lektura tej napisanej w sposób lekki, ale jednocześnie zachowującej wysoką wartość merytoryczną książki, to wezwanie do tego, by czynnie uczestniczyć w procesie zmian, by – wzorem powszechnie znanej już publikacji „Zniszcz ten dziennik” – malować, pisać, targać, złościć się, planować i marzyć. Wówczas będziesz gotowa do tego, by zmierzyć się z szarą rzeczywistością, pamiętając jednocześnie o konieczność regularnej aktualizacji swoich aplikacji.


4 komentarze:

 1. Kiedyś sama musiałam niejako tworzyć na własne potrzeby takie zeszyty, dziś kolejne pomysłowe poradniki w tym stylu się pojawiają. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam takie książki zachęcające do efekywnosci. Dodatkowo, ponieważ tematyka prowadzonych przeze mnie zajęć częściowo pokrywa się z zawartością takich poradników, czepię z nich pełnymi garściami, inspirując się ćwiczeniami:-)

   Usuń
 2. Chyba przyjrzę się dokładniej tej książce, bo temat mnie zainteresował. Dzięki.

  OdpowiedzUsuń